Předzápasové novinky

1. poločas

Jako tomu bývá železným zvykem, barcelonistky dostaly své soupeřky krátce po startu do tlaku, ovšem první šance přišla až v samotném závěru pvní půle, konkrétně ve 40. minutě, kdy Mariona Caldenteyová rozezvonila střelou zpoza vápna břevno. Na opačné straně pak dvě minuty na to zkusila vystřelit Priscilla Morenová, ale Sandra Pañosová její pokus lapila. Do kabin tak šly oba týmy za bezbrankového stavu.

2. poločas

Druhá půle už přinesla první branku utkání. Lieke Martensová se sice na jejím začátku po rohovém kopu ještě netrefila, ale později předvedla krásný průnik, po kterém nahrála Toni Dugganové na vedoucí trefu. Ještě předtím přitom hodně těsně mířila Morenová poté, co se urvala Marií Pilar Leónové. Vedení pak zdvojnásobila další vystřídaná, tentokrát Alexia Putellasová a to silnou hlavičkou z rohu.

Po zápase

Když se už v nastavení neprosadila španělská hráčka po své střele na hranici šestnáctky, mohla hlavní sudí zápas ukončit za stavu 2:0 pro Katalánky. Pro zajímavost dodejme, že pro Betis šlo o první domácí prohru za posledních 5 měsíců.

I v dalším kole vyzvaly hráčky Barcelony, kterým stále náleželo druhé místo, sevillistky, tentokrát ty hrající za tamní FC. Atlético mezitím dokázalo venku porazit právě Los Nervionenses a další kolo sehrálo doma s Espanyolem (viz dnešní druhý článek).

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 26. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 15. dubna 2018, 13:00 SELČ
Góly: 57' Duggan (0:1); 73' Putellas (0:2)
Sestavy:

Real Betis Féminas: Yamane - Ana, Clau, Maddi, Rocío (79' Andrea), Perea, Pérez, Laura (66' Márquez, Irene, Priscila, Paula (66' Parra)
Lavička: Miriam - Yiyi, Virgy + vystřídané
Trenérka:  María Pry
Dres:

FC Barcelona Femení: Paños - Gili (87' Unzué), Mapi León, Melanie, Torrejón, Losada, Guijarro, Bussaglia (63' Putellas), Caldentey (83' Olga García), Martens, Latorre (46' Duggan)
Lavička: Ràfols - Bonmatí, Morroni + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rozhodčí: Marta Frías Acedo ( Extremadura)
Žluté karty: 74'  Gili, 88' Guijarro
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciudad Deportiva Luis del Sol, Sevilla

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 26. kola Ligy Iberdrola proti Realu Betis (15. dubna 2018)

Fotogalerie

Real Betis Féminas vs. FC Barcelona Femení - 0:2 (15. dubna 2018; fcbarcelona.com)
Real Betis Féminas vs. FC Barcelona Femení - 0:2 (15. dubna 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es