Předzápasové novinky

• Andressa Alvesová se v noci ze včerejška na dnešek stala jednou z vítězek ženské verze Copy Américy. Canarinhas totiž vyhrály v Chile, které turnaj hostilo, všech 7 zápasů (ve skupině 3:1 s Argentinou, 8:0 s Ekvádorem, 4:0 s Venezuelou a 7:0 s Bolívií + v playoff 3:1 s Chile, 3:0 znovu s Argentinou a stejným rozdílem porazily Kolumbijky) a tuto soutěž vyhrály už posedmé z celkového počtu osmi ročníků. Díky triumfu se brazilská reprezentace může těšit na účast na Mistrovství světa v roce 2019, které bude hostit Francie, a na letních olympijských hrách v roce 2020 v japonském Tokyu. Dodejme, že jedna ze dvou zástupkyň Barçy (druhou byla obránkyně Fabiana Simõesová) dala jednu branku a to do sítě Bolívie.

Brazilky (Andressa Alvesová s číslem 7 v popředí) s trofejí pro vítězky Copy Américy Femenina

• Ženský B-tým se po vítězství 2:0 nad Sant Gabrielem stal potřetí v řadě mistryněmi druhé ligy.

1. poločas

Šance přicházely od obou stran už od počátku zápasu. Jako první prověřila připravenost Sandry Pañosové sevillská Amparo Delgadová. Po zahození několika polovičních šancí se konečně prosadila Mariona Caldenteyová, jež zužitkovala perfektního centru od Nizozemky Lieke Martensové a poslala tak Blaugranes do vedení.

Stejná hráčka se krátce před dovršením úvodní půlhodiny prosadila podruhé a to po zpracování nákopu od Vicky Losadové, kterému ještě v 18. minutě předcházelo nastřelení spojinice po přímáku v podání Los Nervionenses. O pouhých pět minut po zdvojnásobení skóre se Alexia Putellasová prosadila skákavou střelou po zemi a bylo to už 3:0.

2. poločas

Přesouváme se do druhého poločasu, kde sevillské fotbalistky začaly odvážně a hledaly způsob, jakým vsítit kontaktní branku. Jenže nakonec zaznamenaly lepší příležitosti Katalánky.  Ta první ještě v brance neskončila. Sražení míče po centru z pravé strany do vlastní sítě zabránila brankářka Pamela Tajonarová a Aitana Bonmatíová následně trefila břevno.

Brankovou konstrukci orazítkoval i pokus Martensové ze 77. minuty. Poslední desetiminutovku zahájila krásná trefa jedné z náhradnic na lavičce Élise Bussagliové za hranicí šestnáctky a ještě v nastaveném čase přidala několikrát jmenovaná držitelka ceny pro nejlepší hráčku roku parádní pátou branku a další manita Barcelony proti Seville v tom víkendu byla na světě.

Po zápase

Zisk tří bodů však byl pro Barcelonu povinností. Atlético totiž zvládlo domácí duel s Espanyolem a i nadále vede tabulky Ligy Iberdrola, do jejíhož konce zbývají už jen pouhé tři kola. V nich se svěřenkyně Frana Sáncheze střetnou postupně shodou okolností se svým městským rivalem (venku), Rayem Vallecanem (doma) a Levante (venku). Los Colchoneras pak čekají zápasy s Rayem (venku), Levante (doma) a Zaragozou.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 27. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 22. dubna 2018, 13:00 SELČ
Góly: 14' Caldentey (1:0); 29' Caldentey (2:0); 34' Putellas (3:0); 82' Bussaglia (4:0); 90+3' Martens (5:0)
Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños - Morroni, Torrejón, Mapi León, Gili (65' Ruth), Putellas, Losada (58' Bonmatí), Guijarro (74' Bussaglia), Duggan (51' Andonova), Caldentey, Martens
Lavička: Ràfols - Melanie, Latorre + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Sevilla FC Femenino: Tajonar - Lucía, Maite, Oli, Marta (83' Rocío), Oliva (46' Torres), Olga, Andrea, Amparito (46' Pinel), Blanca (83' Franco), Morilla
Lavička: Noelia + vystřídané
Trenér:  Francisco José García
Dres:

Rozhodčí: Elia María Martínez Martínez ( Murcia)
Žluté karty: 3'  Morroni, 18' Gili, 28' Ràfols, 67' Andonova - 68' Blanca, 90+1' Maite
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciutat Esportiva Joan Gamper (hřiště č. 7), Barcelona

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 27. kola Ligy Iberdrola proti Seville (22. dubna 2018)

Fotogalerie

FC Barcelona Femení vs. Sevilla FC Femenino - 5:0 (22. dubna 2018; fcbarcelona.com)
FC Barcelona Femení vs. Sevilla FC Femenino - 5:0 (22. dubna 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es