1. poločas

Hráči Ernesta Valverdeho vběhli za děštivého večera na trávník Riazoru, aby zde udělali poslední tečku za touto sezónou a získali ligový titul. Skvěle tento kurz udal v 7. minutě  Philippe Coutinho, kterému na hranici vápna přihrál Dembélé a brazilský záložník zakroutil střelu z první tak, že skončila za zády brankáře Rubéna.

V 17. minutě se z vyrovnání radovali domácí, ale jen chvilku, protože pomezní rozhodčí chvilku váhal, ale nakonec po brance Lacase Péreze odmával ofsajd, který z následných opakovaných záběrů byl správně odmávaný.

Po půl hodině hry měl skvělou příležitost Lionel Messi, ten totiž zahrával přímý volný kop z velice příjemné vzdálenosti a domácí golman Rubén měl hodně práce, aby jeho pokus zneškodnil.

Ve 38. minutě zaúřadoval i Luis Suárez, ovšem v roli asistenta, kdy naservíroval skvělou přihrávku za obránce na Lionela Messiho, který to trefil parádně a střelou z první překonal domácího brankáře.

Ovšem vedení 0:2 nevydrželo příliš dlouho, neboť hned za dvě minuty udeřilo i Deportivo a to z levé strany, kdy poslal míč do vápna Borja na Lucase Péreze, u kterého byl nedůsledný Jordi Alba a střelou k tyči tak snížil v prvním poločase na 1:2.

2. poločas

Ve druhém poločase se tempo utkání poněkud zpomalilo a první zajímavá akce přišla až v 64. minutě a to gólová. Celso Borges poslal skvělý míč do vápna na Emre Colaka a ten překonal ter Stegena, který tak musel znovu pro míč do sítě. Od tohoto momentu začal Riazor žít a Deportivo s ním a domácí tým tak cítil šanci na plný bodový zisk.

Chvilku po vyrovnání přišla další velká šance Deportiva, po rohovém kopu se totiž nejvýše vyšplhal Fabian Schär a míč hlavou umístil k dolnímu rohu pravé tyče ter Stegen muse vytáhnout perfektní zákrok aby zabránil brankce.

V 81. minutě konečně ve druhém poločase zahrozila i Barcelona, po pěkné kombinaci se do dobré příležitosti dostal Luis Suárez, ale střelu kolem brankáře Rubéna nedostal. O minutu později už ale Barcelona slavila branku, Luis Suárez skvěle překonal obranku soupeře a předložil míč do vápna na Lionela Messiho a ten poslal Barcelonu do vedení. O 3 minuty později už ale opět Lionel Messi a Luis Suárez rozhodli o vítězství, když opět skvěle vykombinovali obranku a na konci stál Lionel Messi se svým třetím zásahem do sítě.

V samotném závěru měl obrovskou šanci i Gerard Piqué, tomu přihrával na malé vápnu Luis Suárez a nikým nebráněný Piqué mohl zakončovat, jenže ve stroprocentní příležitosti selhal. Vítězství však zůstalo na kopačkách Barcelony, která tímto vítězstvím dokráčela pro ligový titul.

1. poločas
  7'  Philippe Coutinho ( Ousmane Dembélé)
 Fabian Schär 20'
  38'  Lionel Messi ( Luis Suárez)
 Lucas Pérez ( Borja Valle) 40'
2. poločas
  58'  Nélson Semedo
 Emre Çolak ( Celso Borges) 64'
  68' Ousmane Dembélé   Denis Suárez
  74' Philippe Coutinho   Paulinho Bezerra
  82'  Lionel Messi ( Luis Suárez)
Guilherme   Sulley Muntari 83'
  85'  Lionel Messi ( Luis Suárez)
Borja Valle   Federico Cartabia 86'
Florin Andone   Celso Borges 86'
  87' Ivan Rakitić   Andrés Iniesta