Předzápasové novinky

1. poločas

Začátek utkání byl hektický, když se už ve 4. minutě se z řad domácích prosadila po samostatném průniku na levé straně Elena Julveová. Za pouhé dvě minuty bylo srovnáno a to zásluhou Marty Torrejónové, která hlavou sklepla do sítě předchozí hlavičku Mariony Caldenteyové, jíž předcházel volný kop v podání Élise Bussagliové. Ve třiadvacáté minutě se po ráně Lieke Martensové za hranicí pokutového území dostala včas k dorážce právě Caldenteyová.

Té se povedlo prostřelit gólmanku Miriam de Franciscu Ramírezovou mezi nohama a Blaugranes se tak ujaly vedení. Hned vzápětí, ve 26. minutě, nechybělo při přímáku mistryně Jižní Ameriky Andressy Alvesové moc k navýšení náskoku. Osm minut před koncem řádné hrací doby úvodního dějství poslala Torrejónová svou hlavičku po centru z levé strany mimo. Více toho úvodní půle na hřišti nesoucím jméno po Danim Jarquem nenabídla a tak se do kabin šlo za stavu 1:2 pro hosty.

2. poločas

Ve druhém poločase sahaly hráčky v modro-bordovém po další brance. V 62. minutě vyslala další jedovku zpoza šestnáctky Nizozemka Martensová, než v 66. minutě po rohovém kopu a zákroku gólmanky Mimi nastřelila autorka prozatím poslední branky Caldenteyová tyčku.

Totéž se povedlo i vystřídané Bárbaře Latorreové na začátku 83. minuty. Nakonec však pojišťovací branka přišla a to z kopačky právě blonďaté křídelnice s číslem 19 na zádech, která se už v nastavení dostala k odraženému míči od Nataši Andonové a přesně zakončila.

Po zápase

Plný bodový počet braly v neděli po obědě i hráčky Atlética Madrid, které porazily Rayo venku 4:1. Na čele tabulky tak panuje stále stejné pořadí s o bod vedoucími madridistkami před Katalánkami. Třetí Bilbao má propastnou ztrátu dvaceti bodů.

V dalším, již předposledním, kole si Barça zahraje právě s klubem z madridského předměstí Vallecas a to v sobotu 5. května od 20:45 SELČ. Atlético bude o dvě hodiny a půl dříve hostit doma Levante, na jehož půdě hraje Barcelona týden na to.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 28. kolo
Datum a čas výkopu: sobota, 28. dubna 2018, 20:30 SELČ
Góly: 4' Julve (1:0); 6' Torrejón (1:1); 23' Caldentey (1:2); 90+5' Latorre (1:3)
Sestavy:

RCD Espanyol Femení: Mimi - María, Garrote (80' Esther), Brenda, Pujadas, Torralbo (68' Llompart), Conc (88' Carola), Paloma, Baudet, Eli, Julve
Lavička: Mariajo - Molina + vystřídané
Trenér:  Joan Bacardi
Dres:

FC Barcelona Femení: Paños - Mapi León, Gili, Melanie, Torrejón, Guijarro, Alves (63' Latorre), Martens, Bussaglia (72' Putellas), Losada, Caldentey (90' Andonova)
Lavička: Ràfols - Ruth, Unzué, Bonmatí + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rozhodčí: Paola Cebollada López ( Aragonie)
Žluté karty: 25'  Baudet, 72' Llompart, 89' Paloma
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciutat Esportiva Dani Jarque, Barcelona

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 28. kola Ligy Iberdrola proti Espanyolu (28. dubna 2018)

Fotogalerie

RCD Espanyol Femení vs. FC Barcelona Femení - 1:3 (28. dubna 2018; fcbarcelona.com)
RCD Espanyol Femení vs. FC Barcelona Femení - 1:3 (28. dubna 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es