O Levante

Při pohledu na to, jak Levante v této sezóně hrálo, jsem pořád říkal, že jde o tým, který se prezentuje dostačující úrovní hry, aby by mohl být výše, v horní polovině tabulky. V posledních několika kolech zahrál velmi dobře a dosáhl neuvěřitelných výsledků. Z devíti zápasů 7 vyhráli, jeden prohráli a v jednom remizovali. Prohru zaznamenali s Atléticem Madrid, ale jsou to hvězdy a co předvedli, je neuvěřitelné - obzvláště když se podíváte, na jaké pozici byli. Teď mohou být klidní díky tomu, že získali body a nyní hrají zápasy na základě jejich důvěry. Dříve to bylo o trpění skrze zápasy, jak už to bývá, když jste poslední v tabulce. Zůstali však pospolu, brání a to jim dodalo nabytí důvěry, díky kterému odehráli několik skvělých zápasů. Onehdá vyhráli na Bilbau 3:1 a proti takové důvěře nyní budeme muset bojovat.

O ligovém ročníku bez porážky

Po vítězství v lize musíme hledat dodatkové chutě a toto je jedna z nich. Předchozí rekord vydržel spoustu let a nyní se nacházíme na pozici týmu, který se může chlubit nejlepším úspěchem. Uvidíme, zdali se nám povede zakončit sezónu bez prohry, bylo by to něco historického. Soustředí se na to i naše mentalita.

O přátelském utkání v Jihoafrické republice

Klub se chtě připojit k oslavám výročí narození Mandely. Není to pro nás normální situace, ale pokusíme se postavit dva týmy. Barça má svou značku po celém světě a váží si jí. Proto s ní chce cestovat a my se o to pokusíme tím nejlepším požným způsobem.

O kompatibilitě Antoina Griezmanna s Luisem Suárezem a Lionelem Messim

Jak říká Zidane, skvělí hráči si spolu vždy navzájem dobře rozumí. Nikdo nemůže říct, co se stane v budoucnosti. Hovoříme o hráči jiného týmu a neexistuje žádné téma.

O Aleixi Vidalovi

Nestarejme se tak moc o budoucnost, musíte si více soustředit na přítomnost. Má platný kontrakt s klubem a je členem týmu. Na konci sezóny uvidíme, co se stane. Pořád zbývají zápasy a tréninky, při nichž se mohou stát různé věci.

O odchodu Andrése Iniesty

Vždy existuje tendence myslet si, že lze nahradit hráče a ten dokáže udělat totéž. Je zřejmé, že pocítíme absenci Andrése, ale musíme se dívat na ty, které máme v týmu - Coutinho, Aleñá ... a až pak bychom se měli zaměřovat na přestupový trh. V tomto ročníku jsme nečekaně přišli o jednoho hráče. Vypadalo to jako katastrofa, ale dokázali jsme se tomu přizpůsobit. Dva hráči, kteří dokáží totéž, neexistují. Existují unikátní hráči a jediní ve své generaci. Uvědomujeme si, že pocítíme ztrátu Iniesty.

O hráčích z La Masíe

Aby se dostalo odchovancům šancí, nesmí být v prvním týmu příiš mnoho hráčů. Nejsem typem trenéra, který dává příležitosti hráči, jen aby něco zalepil. Mým cílem je zajistit, aby někteří hráči zůstali s námi. Aleñá je na správné úrovni, ale vše bude záležet na okolnostech, kterým bude tým čelit.


Ernesto Valverde vstupující do místnosti pojmenované po novináři Ricardu Maxenchsovi

O radosti ze zápasů

Úspěch týmů pochází je pouze a jen o tom nabýt konkurenčního ducha. V žádném zápase vám nic nespadne samo a tak musíte pořád bojovat. Když se bojuje o titul, vždy toužíte vyhrát a dosáhnout všech cílů. Když jste na konci sezóny a o všem je rozhodnuto, chybí vám ten tlak. Máme před námi cíl a není jím nic jiného, než vyhrát ligu bez prohry. Snažím se soustředit na tuto výzvu a musíme na tom po psychické stránce být tak, jako by byl v sázce titul.

O Philippu Coutinhovi ve středu pole

Coutinha strašně hrát zasekává dovnitř, což se nám hodí. Letos hrajeme více tak, že levý křídelník častěji spolupracuje se středovými záložníky a pravý je spíše útočník. Když nalevo hraje Coutinho, na pozici Iniesty, musí se vracet, aby získával míče, na rozdíl od toho, když hraje napravo.

O únavě v týmu

Únava se objevuje ve všech aspektech, ale teď ještě více, jelikož se objevuje hodně šumu. Je naší povinností vyhrát příští zápasy, jiného východiska není. Některé věci v této sezóně proběhly tak, jak se očekávalo, zatímco některé ne. Když někdo přijde do Barçy, vždy počítá s tím, že se naučí něco nového.

O obranné lini v utkání s Levante

Marc se zítra vrátí do branky. Máme problém s Umtitim a situací Sergiho Roberta. Možná dojde k nějakým změnám.

O trestu pro Sergiho Roberta

Klub se nachází v procesu odvolávání se proti sankci. Nemám přesná data a předpokládá, že s ním budu moci počítat hned co to půjde, jelikož nám chybí.

O tvrzení Josepa Marii Bartomeua, že Carles Aleñá je jedním z hráčů, kteří se přidají k A-týmu

Po sezóně musíme zanalyzovat, koho potřebujeme. Případ Aleñi je více méně zřejmý. Trénuje s námi a zažil skvělou sezónu. Pak se objevil Oriol Busquets. Přemýšleli jsme nad ním, ale zranil se.

O rušném přestupovém období

V tomto typu klubů nemůže být léto nudné. Doufáme, že se neobjeví žádné neočekávané situace. Tým složený z dvaceti až dvaadvaceti hráčů je dostačující.

O Lionelovi Messim v boji o Zlatou kopačku

Přemýšlím nad svým týmem. Byl bych rád, kdyby Leo vyhrál tuhle cenu a všechny další trofeje. Jedná se o odměnu za jeho práci. Uvědomuji si, že existují hráči, kteří budou muset odcestovat na srazy národních týmů, ale zítra (tiskovka proběhla včera - pozn. přek.) nás čeká důležité střetnutí.

 

 Video

Sestřih z tiskové konference Ernesta Valverdeho před venkovním ligovým zápasem s Levante (12. května 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Martin777

0
2018-05-13 15:56:11

No jsem zvědav, jak to poskládá do příští sezóny. Pokud říká, že aby mohli přít hráči z béčka, tak musí opustit ňácí hráči z áčka např: Vidal , Paco, Gomes a třeba další, tak by mohli dostat příležitost hráči z béčka. No ale ještě se vrátí Munir, který doufám, že se prosadí. Pak nejspíš přijde Arthur za Iniestu, tak snad zbudou 2 místa pro někoho z akademie.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.