O tom, co se stalo po přestávce

Na přestávku jsme šli s přesvědčením, že jsme schopní obrátit vývoj zápasu. Pak to bylo 1:2 a rázem jsme prohrávali 1:5. Dobře jsme zareagovali a přiblížili se k remíze, nicméně na konci to bylo více komplikované, jelikož se hra kouskovala a oni zdržovali čas. Cítím se velmi naštvaný, jelikož nezakončíme ročník neporažení, ale musím se dívat dopředu. To, co mě činí naštvaným, mi totiž nedá řešení. Byl to překvapivý zápas a to díky výsledku a tomu, jak se k němu došlo.

O absenci spolehlivosti

V této sezóně jsme byli velmi solidní tým a není normální, abychom v utkání prohráli o pět gólů. Levante hrálo velice svobodně, dobře mu vyšly brejky a my to nedokázali dostat pod kontrolu. Rekordy se zdají být lehké, ale nejsou a musíme si tak vážit, že to došlo až sem.

O klíčových protiútocích

Obvykle je to tak, že ze spousty kontrů protivníka jsme schopní kontrolovat alespoň nějaké. Dnes (vyjádření proběhlo v neděli - pozn. přek.) to bylo nemožné. Každý úprk skončil brankou. Tyto věci se stávají a v průběhu sezóny je zapotřebí počítat s mnoha proměnnými. Ve fotbale se normálně vstává, že se objeví den, kdy se vám věcí nedaří, podle vás, soupeři naopak vychází vše a vy pak inkasujete více branek, než byste měli. Tyto dny se občas objeví a my došli až sem. Byl to podle mě poněkud zvláštní zápas.

Ernesto Valverde rozdávající pokyny po odchodu Andrése Iniesty ze hřiště

O Pacu Lópezovi

Levante je aktuálně nejlepší tým ligy. Je velmi dobrý a má skvělou úspěšnost. Dal tři branky v rozmezí desíti minut a nacházejí se ve velice dobré formě. Jsou velmi efektivní, dobře vstoupili do zápasu a způsobili nám hodně škody z brejků. Těší mě úspěchy Paca, jelikož jsme spolu pracovali. Lze vidět, že tento tým má klid od tlaku.

O hře ve vápně při brance na 2:0

Gerard se musel rozehřát za necelé dvě minuty. Když jsme hráli ve vápně, míč se nedostal mimo hřiště. Tlačili jsme vysoko a byli bez jednoho hráče. Soupeři toho využili a dali druhý gól. Tohle jsou věci, které nelze předpovědět. Rozhodl jsem se Vermaelena stáhnout hned, aby se zranění více nezhoršilo.

O Thomasi Vermaelenovi a Yerrym Minovi

Thomas má svalové zranění. Při pohledu na výsledek můžeme říct, že Yerry či další obránci zažili den blbec. Myslím si však, že Mina v určitých částech utkání ukázal osobnost a nemyslím si, že si vedl špatně. Měla by se brát v potaz vysoká úspěšnost soupeře.

Video

Ernesto Valverde a Sergio Busquets po venkovním ligovém utkání proti Levante (13. května 2018)

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com