1. polčas

Posledný zápas ligovej sezóny odohrala FC Barcelona na domácom štadióne proti Realu Sociedad. Z pohľadu ligovej tabuľky už v podstate o nič neišlo. Barca bola istým majstrom už niekoľko kôl a Real Sociedad mal zaručené miesto v strede tabuľky. Išlo o posledný zápas pre Andrésa Iniestu v drese Blaugranas a Nou Camp mu pripravil krásnu mozaiku s nápisom Infinit Iniesta.

Samotný zápas začal vo svižnom tempe a zo začiatku sme mohli sledovať niekoľko dobrých príležitostí. Najskôr to skúšal individuálnou akciou Dembélé, avšak po obohratí niekoľkých protihráčov už nedokázal zakončiť. Na druhej strane mali niekoľko príležitostí hostia. Najväčšiu príležitosť mal hlavičkou Willian José, avšak mieril iba do rukavíc Ter Stegena. Real Sociedad to skúšal aj zo strelami zo stredných vzdialeností, ale tie išli mimo brány. Podobne to skúšal aj Iniesta, no tiež netrafil priestor Moyovej brány.

Ďalšie príležitosti na strane Barcy mal po Dembélého rohu Piqué, avšak nedokázal ideálne trafiť loptu a najväčšu šancu mal Rakitc, opäť po Dembélého asistencii. Tempo hry potom výrazne ustalo a hralo sa viacmenej medzi 16-kami. Za zmienku v prvom polčase ešte stojí zákrok Navasa na Dembélého, ktorý ukázal skvelé zrýchlenie a Navas ho zastavil likvidačným zákrokom, za ktorý mal byť jednoznačne vylúčený. Rozhodca Montero však ukázal iba žltú kartu. Do šatní tak išli hráči za bezgólového stavu.

2. polčas

Druhý polčas nadviazal na koniec toho prvého. Vlažný výkon z oboch strán narušila Coutinhova typická technická strela spoza pokutového územia a v 57. minúte sa tak Barca ujala vedenia. Coutinho prekonal Moyu pekným obstrelom a strela sa ešte odrazila od tyčky. Do hry prišiel namiesto Dembélého Denis Suárez a hneď sa zapojil do niekoľkých príležitostí. Najskôr centroval na Piquého, ktorému opäť zakončenie nevyšlo. V 70. minúte mal skvelú šancu po Messiho prihrávke, avšak nezvolil správne riešeni a ešte hľadal niekoho zo svojich spoluhráčov. Messi mohol dať gól aj v poslednom ligovom zápase tejto sezóny, keď ho hľadal Suárez, no Messiho hlavičku dokázal Moya chytiť.

Na druhej strane to skúšal zo srednej vzdialenosti Illara, avšak Ter Stegen ostal neprekonaný aj naďalej. V 81. minúte prišiel emocionálny moment pre všetkých Culés. Don Andrés Iniesta bol vystriedaný a zavŕšil tak svoju dlhoročnú hráčsku kariéru v drese FC Barcelona. Namiesto neho vybehol Paco Alcácer. Ten ešte mal sľubnú šancu na zvýšenie skóre, avšak mieril nad bránu. Zápas sa tak skončil najtesnejším rozdielom a Barca zvíťazila na Nou Campe 1:0.