Španělská LaLiga zná jméno prvního postupujícího z nižší soutěže. Stala se jím SD Huesca, která si matematicka zajistila vstupenku mezi elitu země toto pondělí po výhře 2:0 venku proti Lugu. Po Eibaru, Leganés nebo Gironě z minulých sezón tak na Barçu čeká i v nadcházející ligové soutěži další nováček.


Jeden ze vstupů na stadion El Alcoraz, nesoucí jméno po zdejší bitvě z 11. století

S klubem, který vyznává na svých domácích dresech stejné barvy jako FCB, se už Katalánci střetli a to před čtyřmi lety v rámci Copy del Rey, konkrétně jeho 4. vyřazovacího kola. Na stánku El Alcoraz pro 5 a půl tisíce lidí skončilo vzájemné měření sil vítězství hostů 4:0, na Camp Nou pak z toho dokonce byl debakl 8:1.


Lodivod celku z Aragonie, který má za sebou i barcelonskou minulost

Dirigentem tohoto historického úspěchu pro Huescu je bývalý člen barcelonského realizačního týmu. Joan Francesc Ferrer přezdívaný Rubi působil ve štábu Tita Vilanovy a Gerarda „Taty“ Martina až do léta roku 2014, kdy přebíral druholigový Real Valladolid, z nějž se přes Levante a Sporting Gijón dostal až do Huescy.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com, wikipedia.org, as.com

Komentáře

Meyen

0
2018-05-24 13:42:04

Jsem celkem zvědavý, jak se jim bude v LaLize dařit. Respekt jim za to, jak rychle se zvedli. :)

Smazaný uživatel

0
2018-05-24 14:22:11

též sem na ně zvědavej,ale tak raději bych tam viděl katalánský města jako je Taragona,Badalona(což je krásné město)

Smazaný uživatel

1
2018-05-24 14:24:45

jinak za Badalonu sem hrával ve Football Manager,nějakých 6 let zpátky a ze 3 ligy sem je dostal do LigyBBVA a to sem posiloval jen přes volný hráče,systém NHL,peníze nebyli :-)

Reekwon

0
2018-05-24 20:09:07

Na Huescu jsem zvědavý, mohli být v La lize již minulý rok, ale nezvládli playoff s Getafe, jsem rád, že se jim to nyní povedlo. A jedna historická zajímavost. Zakládajícími členy Huesci byli příznivci Barcelony, proto je jejich barevná kombinace stejná, jako naše.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.