Andrés Iniesta bude s fotbalem pokračovat v Japonsku a to přesněji v klubu Vissel Kóbe, který sponzoruje stejný hlavní sponzor, jako Barçu - čili společnost Rakuten. Právě s jeho šéfem Hiroshim Mikitanim, který je zároveň i prezidentem zmiňovaného mužstva, byl včera rodák z Fuentealbilly spatřen v letadle a později večer se na sociálních sítích objevila i společná fotka obou pánů s popiskem: „Mířím do svého nového domova s mým přítelem.

Aktuálně se tento klub z hlavního města prefektury Hjógo nachází na 6. místě v tabulce a po patnácti odehraných kolech ztrácí na lídry ze Sanfreece Hirošimy 15 bodů. Dodejme, že Iniesta oznámil své rozhodnutí odejít dne 27. dubna a to pouhé dva dny po dobytí 32. trofeje za Barcelonu, což je spolu s Lionelem Messim vůbec nejvíce ze všech v dějiných klubu. S celkovým počtem 674 startů je pak hned za Xavim Hernándezem v odehraných zápasech za klub.

Krůček po krůčku se legendární nositel čísla 8 loučil s prostředím, které tak dobře zná. Nejprve se minulý týden zúčastnil svého posledního výjezdu ven a to na přátelské utkání proti Mamelodi Sundowns. Následovalo poslední trénování se svými starými známými spoluhráči než se v neděli naposledy ukázal na Camp Nou v ligovém klání s Realem Sociedad. Loučili se s ním činovníci klubu, fanoušci, členové rodiny nebo sportovní osobnosti.

Nyní nezbývá nic jiného, než Andrésovi popřát jen to nejlepší v jeho novém působišti.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com, facebook.com (účty
Andrés Iniestaヴィッセル神戸 / VISSEL KOBE [公式] a The Football Arena)

Komentáře

Blaugrana

0
2018-05-24 11:14:42

Pustí za něj nějaký groš?

Reekwon

3
2018-05-24 12:24:58

Nene odchází zdarma. Vzhledem k tomu, že měl s Barcelonou "doživotní" smlouvu, tedy až se rozhodne, tak mohl odejít kdykoliv chtěl a zadarmo.

Reekwon

top komentář
17
2018-05-24 12:28:43

Hlavně ať je šťastný, odvedl pro klub neskutečnou práci a zařadil se mezi legendy. Přiznám se, že jsem při jeho rozlučce po utkání s Realem Sociedad mě trochu slano v očích, ale ukočíroval jsem to od velkých slz. Opravdu se ale netěším na to, až přijde čas pro Lionela Messiho, budu potřebovat hodně kapesníků.

Martin777

7
2018-05-24 14:59:39

On byl takový antiRonaldo. Nejvyšší skill jaký si člověk dokáže představit, ale přesto skromný. Bude hodně chybět ne jen pro fotbalové umění, ale hlavně jako člověk...pan kapitán.

Reekwon

6
2018-05-24 19:35:52

Přesně tak, je až obdivuhodné, jak se ho na hřišti nezmocňovali emoce. Já bych občas vzteky rozkopal monitor, ale Andrés ještě soupeři podá ruku. To ho dělalo velkým..Jeden z největších gentlemanů fotbalového světa.

Luvak

0
2018-05-24 23:17:05

Víte já jakožto obyčejný smrtelník a otec od rodiny nechápu(a rád bych),proč vlastně jde hrát někde do japonska?Má málo vyděláno?Děti asi těžko půjdou do Japonska.Co žena?Proč si nenašel práci v klubu?určitě by nebyl problém.Samosebou mu přeji všechno nejlepší,jen mi to hlava nebere.Tito lidé přemýšlí zřejmě jinak,než nějaký dělník.

Reekwon

6
2018-05-24 23:24:01

To je úplně jednoduché .. Budeš několik let pracovat na stavbě, ale dostaneš se už do takového věku, kdy budeš cítit, že fyzicky na tu práci už nemáš a do důchodu máš daleko, co uděláš? Najdeš si méně náročnou práci, kde to doklepeš do důchodu, například někde ve fabrice na vrátnici. Iniesta sám přiznal, že na ten vrcholový fotbal už nestačí a že cítí, že už nedokáže dát Barceloně tolik. Jenže existují méně náročné soutěže, kde si odehraje ještě sezonu nebo dvě a ještě dostane slušně zaplaceno za to, že si za svojí kariéru udělal obrovské jméno. Hlava mi to naopak docela dobře bere, když hraješ celý život fotbal, není zrovna jednoduché s ním ze dne na den skončit, chceš vyzkoušet, jestli na to budeš mít i v méně náročné soutěži. Co mi hlava nebere, je když 26-letý hráč odejde hrát pro peníze na východ.

Luvak

0
2018-05-25 08:50:42

Děkuji za tvuj názor,nicméně stále nechápu :))

Jhonys

3
2018-05-26 00:06:57

a přitom to Reekwon vysvětlil naprosto přesně.. ;)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.