O FC Barceloně

Chci zde působit po mnoho let a získat co nejvíce trofejí to půjde. V momentě, kdy jsem se dozvěděl o zájmu Barçy, jsem ani na vteřinu neváhal. Snil jsem o tom, že si tady někdy zahraji. Tohle nemohu popřít. Mým největším idolem byl Ronaldinho. Nyní mám tu možnost hrát ve stejném dresu jako on.

Barçu reprezentuje jedinečná filozofie a styl hry. Někdy netušíte, zdali byste měli hru zrychlit nebo se naopak zastavit a zpomalit ji. Takové věci se naučíte postupem času a za chvíli už to pro vás bude automatické.

O trénincích

Na tréninku rád sleduji ostatní fotbalisty a učím se od nich. Pro mě to není jen o makání, běhání a kopání do balonu, nýbrž i o monitorování jiných. Takhle jsem to dělal v Liverpoolu, pozoroval jsem hlavně Stevena Gerrarda, tady je to Iniesta a Messi. Oba jsou na vrcholu už více než deset let, mají mnoho zkušeností a unikátní styl. Andrés diktuje tempo, uklidňuje hru a takové schopnosti ovládá malokterý hráč.

První den mě překvapil. Nečekal jsem, že když uděláte chybu v rondu (v Česku známé spíše jako bago; pozn. přek.), strávíte ve středu třeba pět minut. Víte, jak obtížné je se odtamtud dostat?!

O Andrésu Iniestovi

Každý ví, jaké fotbalové vlastnosti Iniesta reprezentuje, ale nejdůležitější je, jak se chová mimo hřiště. Jakmile jsem s klubem podepsal smlouvu, byl právě on jedním z prvních, kdo mi poslal uvítací zprávu. Díky tomu jsem nabral spoustu sebejistoty. Moc mi to pomohlo.

O Lionelovi Messim

Leo a Luis jsou mi velmi blízcí, s Luisem jsme se znali už z Liverpoolu, takže to byl on, kdo naplánoval večeři s Messim. Když sedíte po jeho boku, jste nesmírně nervózní. Při našem prvním setkání jsem si říkal: 'Vždyť jsi nejlepší fotbalista v historii a tu jen tak v klidu sedíš!' Ale pak se s ním chvíli bavíte a zjišťujete, že je úplně v pohodě a svou slávu si pomalu ani neuvědomuje. Úžasný člověk.

Naše společná večeře skončila a já se vydal domů. Vkročil jsem dovnitř a zařval na manželku: '¡Ay, caramba! Já jedl s Messim!' Oba jsme se začali smát. Byl to fantastický večer.

 

Zdroj: sport.es
Foto: sport.es

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.