Předzápasové novinky

Nominace:

1. poločas

Start se hostům z Katalánska vydařil na jedničku, tedy vyjma tyčky Carmony. Na začátku 12. minuty dostal na svém levém křídle míč Marc Cucurella a skvělým passem z prvního dotyku našel Carlese Aleñu, jenž stejným způsobem poslal balón do sítě a tím i Barcelonu do vedení. Hodně blízko vyrovnání měl Sporting ve 26. minutě. Přímý kop ale Jonathan Rodríguez poslal těsně vedle.

Na konci úvodní půlhodinky ale gijónští přeci jen udeřili. Rubén García se s balónem kousek od vápna Barçy nemazal a poslal suverénně na vzdálenější tyč, kde se po něm Adrián Ortolà natahoval marně. Jenomže ještě do poločasu stihl Marc Cardona po asistenci od Nahuela Leivy ve 36. minutě znovu obnovit jednobrankový náskok a do kabin se tak šlo za příznivějšího stavu.

2. poločas

Po změně stran mohlo být v táboře Blaugranas ještě veseleji. Cardonova střela z úvodní minuty druhého dějství ale skončila vyražená Diegem Mariñem. Krátce před dovršením hodiny hry si s defenzívou týmu Francisca Javiera Garcíi Pimienty pohrál uvnitř jeho šestnáctky Michael Santos a stav byl opět srovnaný. Remízové skóre tentokrát vydrželo až do poslední desetiminutovky.

Do ní se ještě málem prosadil z poměrně velkého úhlu Carmona, jehož střelu Ortolà vytlačil na rohový kop. V 78. minutě vyrazil nohama Mariño další pokus z kopačky Cardony. Pak se už ale famózním způsobem prosadil Nahuel, který už typicky ve svém podání z hranice pokutového území vymetl pavučinku v rohu brány. Skvělý výsledek už barcelonští udrželi až do závěrečného hvizdu.

Po zápase

Jednalo se o první výhru pro „Pimiho“ v roli trenéra Barcelony B, která jim zažehla plamen naděje na setrvání v druhé nejvyšší soutěži. V ní se dále utkali doma s Cádizem a to za účasti dvou členů redakce našeho portálu.

Základní informace o utkání

Soutěž:  LaLiga 1|2|3
Část: 39. kolo
Datum a čas výkopu: sobota, 12. května 2018; 16:00 SELČ
Góly: 12' Aleñá (0:1); 29' García (1:1); 36' Cardona (1:2); 60' Santos (2:2); 81' Nahuel (2:3)
Sestavy:

Sporting de Gijón: Mariño - Guitián, Calavera (86' Lora), Canella, Barba, Jony (71' Nano), Bergantiños, Carmona, Álvarez, Santos (84' P. Pérez), García
Lavička: Whalley - Lora, López, Isma, Á. Pérez + vystřídaní
Trenér: Rubén Baraja
Dres:

FC Barcelona B: Ortolá - Tarín, Costas, Palencia (C), Cucurella), Ruiz de Galarreta, Aleñá, Rivera, Nahuel, Pérez (78' Sarsanedas), Cardona (90+4' Cuenca)
Lavička: Ezkieta - Morer, Ballou Tabla, Vitinho, Marqués Méndez + vystřídaní
Trenér: Francisco Javier García Pimienta
Dres:

Hlavní rozhodčí: Eduardo Prieto Iglesias ( Navarra)
Žluté karty:  66' Barba - 50' Costas, 62' Cucurella, 66' Ruiz de Galarreta, 68' Aleñá, 71' Cardona, 90+2' Ruiz de Galarreta
Vyloučení: 80' Baraja - 90+2' Ruiz de Galarreta

Dějiště: El Molinón, Gijón
Návštěva: 21 207 diváků (73,05 % z celkové možné kapacity 29 029 míst)