Předzápasové novinky

• Identickým výsledkem skončilo také prosincové měření sil mezi oběma celky v Andalusii.
  • Žlutý dres Cádizu oblékají letos i dva exbarcelonští útočníci - Alberto Perea (2016 až 2017) a Dani Romera (2015 až 2017).
  • Před výkopem se Sergi Palencia dočkal uznání za jeho stovku startů za rezervní mančaft. Pamětní dres s číslovkou 100 mu symbolicky předali jeho rodiče.
  • Mezi čtyřmi tisíci a dvěma sty fanoušky na tribunách byli přítomni i dva členové redakce webu www.forcabarca.cz a to Pajinos a Meyen (reportáž z výjezdu pro vás připravujeme).

Meyen a Pajinos na hlavní tribuně stadionu Miniestadi v poločase utkání Barçy B s Cádizem

Nominace:

1. poločas

Po několika nepříliš výrazných šancích se v 16. minutě poprvé měnilo skóre a to zásluhou Marca Cardony, jenž se po zahrání rohového kopu z kopačky Carlese Péreze vyšrouboval nejvíce do vzduchu ze všech přítomných ve vápně a hlavičkou překonal gólmana Alberta Cifuentese.

Ve 25. minutě pak nevybíravě zajel uvnitř šestnáctky právě do autora branky jeden z obránců Cádizu a sám Cardona si vzal exekuci této nabídnuté šance na starost. Zajímavý rozběh a následné zakončení pak přineslo Barceloně pohodlné dvoubrankové vedení.

Minutu před dovršením půlhodiny hry zahrozili hosté skrze přímák, jenž prosvištěl těsně kolem tyče brány Adriána Ortoly. V poslední minutě normální hrací doby využil chyby v obraně Andalusanů Nahuel Leiva, doběhl volný míč a obehrál vyběhnutého brankáře a zavěsil do odkryté brány.

2. poločas

Druhá půle přinesla první vážnou akci na konci 65. minuty, kdy Palencia doběhl až do vápna a vystřelil. Jeho ránu Cifuentes vyrazil nohou do Cardony, který už nedokázal míč zpracovat a odehrál jej tím za čáru. Další akci měl pak po vynikajícím sólu z vlastní poloviny Nahuel, ale zakončení chyběla přesnost.

Hostující celek, na jehož lavičce se zuřivě rozčiloval trenér Álvaro Cervera, se nakonec dočkal alespoň jedné branky. Tu vsítil v 89. minutě jeho jmenovec Álvaro García poté, co mu před nohy vyrazil Ortolá prvotní střelu Davida Barrala. Jednalo se o drobnou konsolidaci a kosmetickou úpravu vynikajícího výsledku.

Po zápase

Ten vdechl barcelonským životně nezbytný kyslík pro boj o záchranu v LaLize 1|2|3, jejíž další kolo bylo na programu o uplynulém víkendu. Včera zajížděli borci pod vedením Francisca Javiera Garcíi Pimienty do Albacete vyzvat zdejší klub.

Základní informace o utkání

Soutěž:  LaLiga 1|2|3
Část: 40. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 20. května 2018; 12:00 SELČ
Góly: 16' Cardona (1:0); 26' Cardona (z penalty, 2:0); 45' Nahuel (3:0); 89' Álvaro García (3:1)
Sestavy:

FC Barcelona B: Ortolá - Palencia (C), Tarín, Costas, Cucurella, Rivera, Vitinho, Sarsanedas, Nahuel (85' Hongla), Cardona (80' Marqués Méndez), Pérez (75' Morer)
Lavička: Ezkieta - Araujo, Cuenca  + vystřídaní
Trenér: Francisco Javier García Pimienta
Dres:

Cádiz CF: Cifuentes - Bijker, Carpio (46' Nico), Servando, Mauro, Perea, Álex, Garrido (15' Abdullah), Álvaro García, Barral, Romera (68' Eugeni)
Lavička: Yáñez - Aitor García, Carrillo, Kecojevic + vystřídaní
Trenér: Álvaro Cervera
Dres:

Hlavní rozhodčí: David Pérez Pallas ( Galicie)
Žluté karty: 34' Pérez, 51' Costas - 9' Garrido, 32' Carpio, 87' Perea
 Vyloučení: -

Dějiště: Miniestadi, Barcelona
Návštěva: 4 201 diváků (27,50 % z celkové možné kapacity 15 276 míst)