Předzápasové novinky

1. poločas

Závěrečný domácí mač v již uplynulém ligovém ročníku začaly barcelonistky nadmíru dobře. Už v 6. minutě zahrávala Andressa Alvesová roh, který v branku přetavila Alexia Putellasová.

O deset minut později už to bylo 2:0, když se na střeleckou listinu zapsala právě exekutorka zmiňované standardní situace, kterou do trháku poslala krásnou nahrávkou Mariona Caldenteyová.

Vzápětí se po pohledné kombinaci prosadila Lieke Martensová, která ladně přelobovala brankářku hostujícího družstva po asistenci od Melanie Serranové. Stav 3:0 pak vydržel až do pauzy.

2. poločas

Po ní se na steč brance vydala Alvesová, jejíž balón z levého křídla si přímo ukázkově poslala za vlastní spoluhráčku v bráně z prvního doteku Cristina Aunonová.

V 55. minutě přidala brazilská hráčka svůj druhý gól v utkání poté, co využila přihrávky od Aitany Bonmatíové. O patnáct minut později proměnila nařízenou penaltu Caldenteyová.

Skóre uzavřela posledním gólem v zápase stejná útočnice, jež využila individuálního púrůniku Bárbary Latorreové po pravé straně hřiště a vyrážky Alicie Pradové.

Po zápase

Atlético Madrid nicméně už dříve zvítězilo doma nad Levante a tak se o všem muselo rozhodovat až v posledním kole, ve kterém svěřenkyně Frana Sáncheze zajížděli právě do Valencie, zatímco madridistiky měly namířeno do Aragonie, konkrétně pak do Zaragozy.

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 29. kolo
Datum a čas výkopu: sobota, 5. května 2018, 20:45 SELČ
Góly: 6' Putellas (1:0); 16' Alves (2:0); 28' Martens (3:0); 53'   Aunon (vlastní, 4:0); 55' Alves (5:0); 71' Caldentey (z penalty, 6:0); 79' Caldentey (7:0)
Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños - Gili (54' Fabiana), Mapi León (65' Unzué), Melanie, Torrejón, Putellas, Alves, Martens (74' Latorre), Losada, Guijarro (54' Bonmatí), Caldentey
Lavička: Ràfols - Olga García, Bussaglia + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rayo Vallecano Femenino: Ali - Jeni, Aunon, Mari, Perarnau (90' Teruel), Vicky (71' Blanco), Sheila, Laura (80' Lozano), Codonal, Pablos (66' Morales), Ángeles
Lavička: Ana - Dafne, Pérez + vystřídané
Trenér:  Miguel Ángel Quejigo
Dres:

Rozhodčí: Marta Huerta de Aza ( Kastílie a León)
Žluté karty: 85'  Bonmatí - 70' Jeni
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciutat Esportiva Joan Gamper (hřiště č. 7), Barcelona

Videa

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 29. kola Ligy Iberdrola proti Rayu Vallecanu (5. května 2018)

„Naučily jsme se nikdy nevzdat“ - spot před posledními dvěma ligovými koly ženské ligy

Fotogalerie

FC Barcelona Femení vs. Rayo Vallecano Femenino - 7:0 (5. května 2018; fcbarcelona.com)
FC Barcelona Femení vs. Rayo Vallecano Femenino - 7:0 (5. května 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es