Předzápasové novinky

1. poločas

Skóre otevřela v 18. minutě po dalekonosné asistenci Melanie Serranové útočnice Patri Guijarrová a to silnou ranou ze druhého doteku z úhlu.

Na rozmezí 30. a 31. minuty pak zdvojila vedení Blaugranes ráznou hlavičkou Lieke Martensová, které nahrávala stejná hráčka, jako v případě první trefy.

Do konce poločasu ještě zahrozily domácí fotbalistky, konkrétně nejlepší střelkyně soutěže, Charlyn Coralová. Její jedovatou ránu vytlačila Sandra Pañosová na roh.

2. poločas

Po hodině hry se hostující celek dočkal branky číslo 3. Na svědomí jí měla Marta Torrejónová, která po předcházejícím rohovém kopu zůstala na číhané v pokutovém území, kde hlavičkou udeřila.

Pak se Nataši Andonové, jedné z náhradnic z lavičky, podařilo rozezvonit břevno brány Noelii Ramosové, než Andressa Alvesová dorazila míč do sítě v těsné blízkosti vstávající brankářky.

V 74. minutě byla k vidění ukázková střela z velké vzdálenosti v podání Nizozemky Martensové, která se od spodní části břevna odrazila na čáru a do vzduchu, z nějž si už na ní počkala Ramosová.

Vrchní tyčku orazila o šest minut později i Coralová s Carol Marínovou na druhé straně. Již jmenované Andonové se pak povedlo přidat poslední pátou trefu po ztečovaném odkopu gólmanky domácích.

Po zápase

I přes skvělé vítězství nad Las Granotas ale nakonec titul braly hráčky Atlética, které si z půdy Zaragozy CFF odvezly všechny body za taktéž dominantní výhru v poměru 6:1.

Na barcelonistky a další vybrané kluby ze Španělska nyní ještě čeká vyřazovací pavouk Copy de la Reina. Jako první jim ve čtvrtfinále stály v cestě právě hráčky Levante.

Děkovačka hráček po závěrečném hvizdu

Základní informace o utkání

Soutěž: Liga Iberdrola
Fáze: 30. kolo
Datum a čas výkopu: neděle, 13. května 2018, 16:00 SELČ
Góly: 18' Guijarro (0:1); 30' Martens (0:2); 60' Torrejón (0:3); 65' Alves (0:4); 85' Andonova (0:6)
Sestavy:

Levante UD Femenino: Noelia Ramos - Guti, Lucia, Prim (86' Natalia Ramos), Guehal, Alharilla, Míriam (76' Marin), Cardona, Maitane (49' Junge), Charlyn, Nerea (64' Buceta)
Lavička: Sandra - Alba, Jiménez + vystřídané
Trenér:  Joaquín „Kino“ García
Dres:

FC Barcelona Femení: Paños - Torrejón (76' Ruth), Fabiana (11' Gili), Melanie, Mapi León, Martens (65' Bonmatí), Guijarro, Putellas, Alves, Losada, Caldentey (58' Andonova)
Lavička: Ràfols - Latorre, Bussaglia + vystřídané
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rozhodčí: Zulema González González ( Galicie)
Žluté karty: 48'  Lucia - 57' Prim
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciudad Deportiva de Buñol, Buñol

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci 30. kola Ligy Iberdrola proti Levante (13. května 2018)

Fotogalerie

Levante UD Femenino vs. FC Barcelona Femení - 0:5 (13. května 2018; fcbarcelona.com)
Levante UD Femenino vs. FC Barcelona Femení - 0:5 (13. května 2018; laliga.es)

Zdroj: fcbarcelona.com, laliga.es