Předzápasové novinky

• Po ligových „manitách“ na barcelonské půdě i na valencijské skončilo první čtvrtfinále výsledkem 1:0.
  • Z důvodu zranění nemohly nastoupit Marta Torrejónová (zranění chodidla na levé noze), Line Røddiková (bolesti Achillovy šlachy) a Toni Dugganová, která dostala ránu do levé nohy. Nikdo z jmenované trojice do Valencie neodcestoval.

1. poločas

Už ve druhé minutě zkoušela vystřelit Andressa Alvesová, ale s úspěchem se nedočkala. Blíže k rozvlnění sítě měla o pár minut posléze střela Charlyn Coralové, ale tu lapila Sandra Pañosová.

Ve dvaatřicáté minutě zkusila ze záklonu vystřelit Lieke Martensová a míč se nakonec díky tečím dostal až k Marioně Caldenteyové, ale její pokus přeletěl břevno. O minutu později pak stejná spolupráce skončila na tyči.

Ani do třetice nezafungovala dvojice Martensová - Caldenteyová ve 42. minutě, kdy prvně jmenovaná poslala dobrý míč za obranu, kam však dříve doběhla Sandra Torresová, jež opět dostala důvěru.

2. poločas

Jelikož se toho více v úvodní půli neudálo, posouváme se do půle druhé. Tu zahájilo nebezpečnou hlavičkou z 62. minuty lépe Levante. Za 9 minut proletěl pass zprava kousek před Andressou Alvesovou, která už stála před odkrytou svatyní Las Granotas.

Z následného rohu se pak po akrobatické hlavičce neprosadila Alexia Putellasová, která své štěstí zkoušela i střelou po zemi z 80. minuty, kterou Torresová ukryla v náručí. Nositelce čísla 11 to vyšlo až potřetí a to opět z rohu zahrávaného v 82. minutě.

Po zápase

Pro úplnost - ve čtvrtfinále Copy de la Reina se vedle Barcelony a Levante představily také celky Valencie, Atlética Madrid, Realu Sociedad, Realu Betis, Granadilly a Athleticu a právě s posledně zmiňovaným baskickým zástupcem si Fran Sánchez a jeho družina zahrály v semifinále. V něm si dále zahrály i úřadující mistryně Ligy Iberdrola ze španělského hlavního města a celek z Tenerife.

Základní informace o utkání

Soutěž: Copa de la Reina
Fáze: odveta čtvrtfinále
Datum a čas výkopu: středa, 23. května 2018, 16:00 SELČ
Góly: 82' Putellas (0:1)
Sestavy:

Levante UD Femenino: Torres - Prim, Guti, Lucia, Coral, Nerea (60' Silva), Míriam (87' Aznar), Alharilla, Cardona (54' Ramos), Guehai Ida (72' Buceta), Junge
Trenér:  Joaquín „Kino“ García
Dres:

FC Barcelona Femení: Paños - Ruth, Melanie, Losada (84' Bonmatí), Caldentey, Putellas, Guijarro (63' Bussaglia), Mapi León, Alves, Fabiana (73' Gili), Martens (87' Latorre)
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Rozhodčí: Elena Peláez Arnillas ( Kastílie a León)
Žluté karty: 82' Lucia
 Vyloučení: -

Dějiště: Ciudad Deportiva de Buñol, Buñol

Video

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci odvety čtvrtfinále Copy de la Reina proti Levante (23. května 2018)

Fotogalerie

Levante UD Femenino vs. FC Barcelona Femení - 0:1 (23. května 2018; fcbarcelona.com)

Zdroj: fcbarcelona.com, wikipedia.org