Předzápasové novinky

• Patri Guijarrová a Mariona Caldenteyová obdržely ceny Fútbol Draft. Gratulujeme!

1. poločas

Oba týmy hrály od počátku velmi konzervativně a první akce přišla až v 18. minutě. To Vicky Losadová parádní ránou rozezvonila břevno branky Athleticu. Stejná hráčka zkoušela své štěstí i o něco málo později, ale tentokrát její míč nenašel ani prostor brankoviště.

Následně měla blízko k brance i čtvrtfinálová hrdinka Alexia Putellasová, ale do zápisu z utkání se dostala až Mariona Caldenteyová, jež hlavičkou na vzdálenější tyči zužitkovala roh zahrávaný Francouzkou Élise Bussagliovou ve 36. minutě.

2. poločas

I ve druhém dějství Barça dominovala a měla hned několik jasných příležitostí na navýšení vedení. Zmínit lze další otření brankové konstrukce v podání Putellasové. Po něm se k dorážce rvala Caldenteyová s Lieke Martensovou, nicméně neúspěšně.

V 53. minutě zachránila doslova z čáry balón stoperka Mapi Leónová, která tak zneškodnila střelu Eriky Vázquezové. Stejná hráčka zasáhla na brankové linii podruhé o 10 minut později a to proti střele Lucíi Córdobové., která pronikla stojící Sandře Pañosové mezi nohama.

Hned vzápětí těsně minula tyčku po své levici Aitana Bonmatíová. V 74. minutě mířila opět o kousek mimo Caldenteyová. Baskické družstvo se do zápasu opět dostalo až ve finální fázi normální hrací doby a díky proměněnému přímáku Eunate Arraizaové se mu nakonec podařilo i vyrovnat.

Prodloužení

Na řadu musel přijít nastavený čas, na jehož začátku se prosadila krásným způsobem Martensová. Jenomže hned o tři minuty později srovnala při úniku zpátky na nerozhodný stav Córdobová, které jako na stříbrném podnose nabídla míč před prázdnou bránu Vázquezová. Na obou stranách pak bylo ještě k vidění pár šancí, ale žádná z nich nevyústila v brankovou tečku.

Penalty

O slovo se tak přihlásil rozstřel. Ze značky pokutového kopu se na straně Barçy mýlila pouze Toni Dugganová, zatímco z řad Athleticu selhaly hned dvě hráčky po sobě a to v posledních dvou sériích, v nichž Pañosová vychytala Arraizaovou a pak jí u střely Córdobové pomohla tyč. Katalánský celek tak mohl díky úspěšné trefě Andressy Alvesové postup do finále.