V pátek se uskutečnilo historicky první setkání mezi novým prezidentem RFEF Luisem Rubialesem a jeho protějškem z LaLigy, Javierem Tebasem. Je to poptvé, co se obě organizace setkaly od chvíle, kdy odešel Jose Angel Maria Villar a skončil tak napjatý vztah mezi nimi. Více jak hodinu diskutovali o závažných tématech španělského fotbalu a ačkoliv Tebas po skončení schůzky odmítl s tikem promluvit, Rubales se k médiím obrátil čelem a odhalil některé z hlavních změn, které by měli přijít. 

Jedno utkání v Copa del Rey

"Upřímně řečeno, ke změně na jen jedno utkání jsme blíž, než jsme si mysleli. Letos to již není možné, protože televizní práva byla prodaná, ale v sezóně 2019/2020 by to mohlo být skutečností."

Datum Superpoháru

"Máme odlišné postoje a žádali jsme o fakta, abychom zjistili, jaké existují možnosti a pokoušeli se dojít ke kompromisu. Hovořil jsem s Barcelonou i Sevillou. LaLiga chce jiné datum, než bychom chtěli my, ale je tu touha hovořit o tom, takže uvidíme, jestli se můžeme dohodnout."

Dohodnuté zápasy

(Spekuluje se o tom, že některé zápasy Huesci byly dohodnuté, pozn. překl.) "Vyšly najevo různé informace. S vedením LaLigy jsme o tom zatím nejednali, ale navrhli jsme, abychom se záležitostí začali zabívat společně. Jednáme v souladu s tím, co nařizuje UEFA. Existuje presumpe neviny, která je v tomto případě plně respektována a odtud se bude vše odvíjet." 

Osobní vztah mezi Rubialesem a Tebasem

"Je velmi dobrý, měli jsme snídani bez problémů, neměli jsme strach, že by mě otrávil," žertoval Rubiales. "Bylo to pohodlné, existují věci, které jsme konforntovali, ale to je problém filozifie. Chápeme, že je fotbal více než jen průmyslem a musíme věnovat větší pozornost ke skromnému fotbalu a k ženskému fotbalu. Schodujeme se a budeme spolupracovat. Byl bych rád, kdyby jsme před tisk přišli společně, ale nechtěl učinit prohlášení, proč nechtěl, to je otázka pro něj."

Rozdílné zásady

"Vidí fotbal více jako podnikání, děláme to taky, ale nezapomínáme na jiné aspekty, jako je náročnost programu v horkých měsících sezóny."

Příjmy

"Příjmy musí být rozdělovány lépe, musíme pomoci slabším týmům a ženskému fotbalu."

Kalendář

"Stále máme rozdílné požadavy, pracujeme na některých nesrovnalostech, jako je konec Ligy, nebo kdy bude více nebo méně dní na odpočinek hráčů."

Zdroj: marca.com, rfef.es
Foto: marca.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.