Předzápasové novinky

• S ligovými mistryněmi uhrály Katalánky dvě plichty 1:1 venku i doma.

1. poločas

Před více než dvanácti tisíci lidmi nabídl první poločas vyrovnanou bitvu. Blíže ke skórování měly nejprve hráčky Madridu, konkrétně Ludmila Da Silvová, která Sandru Pañosovou donutila k parádnímu zákroku na konci 12. minutě, krátce poté, co na opačné straně zkoušela své štěstí z velkého úhlu Mariona Caldenteyová. Aktivní byla na straně Blaugranes také Alexia Putellasová, nicméně ani jí se nepodařilo střelecky prosadit a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

2. poločas

Změna stran nepřinesla jiný scénář. Toni Dugganová sahala po odvážném pokusu Vicky Losadové zpoza vápna po úvodní brance utkání krátce po hodině hry, nicméně reprezentační gólmanka Lola Gallardová se nenechala situací jedna na jednu zastrašit a míč vyrazila.

V 69. minutě zablokovala ránu Aurélie Kaciové Putellasová tak, že skončila na rohu. Deset minut před koncem se Losadová odhodlala k další ráně, která tentokrát skončila na brankové konstrukci - stejně jako v případě Lieke Martensové pět minut na to. V 89. minutě pak měla naštěstí blíže k balónu strážkyně barcelonské svatyně před dotírající Soniou Bermúdezovou.

Prodloužení

Jelikož regulérní hrací doba gól nenabídla, šlo se do prodloužení. To zahájily lépe barcelonistky, když ve 110. minutě Martensová naskočila nejlépe na centr z pravé strany, ale svou hlavičku poslala těsně vedle tyčky. O osm minut později zazdila obří příležitost stejná hráčka z Nizozemska, když nevyužila přihrávky do volného prostoru od Andressy Alvesové.

Úvodní branka střetnutí přišla až v jeho úplně poslední minutě. Martensová pláchla po asistenci Melanie Serranové z defenzívy po levé straně, ladně dostala míč přes dotírající obránkyni na Natašu Andonovou a jej ještě poslala po své pravici Caldenteyové, která z prvního dotyku v čase 121:51překonala Gallardovou a zpečitila obhajobu zisku poháru.

Po zápase

Pak už mohly naplno propuknout oslavy. Pro kouče Frana Sáncheze jde o první trofej u kormidla FCB, zatímco pro Lauru Ràfolsovovou o poslední. FC Barcelonu získala 6. triumf v Copě de la Reina, čímž se zařadila k Levante a Espanyolu v historické tabulce této soutěže.

Předchozích pět trofejí zaznamenala v letech 1994, 2011, 2013, 2014 a vloni. Nyní čeká na všechny zasloužné volno, jelikož se letos nekoná žádný mezinárodní turnaj. S dalšími reporty z ženského fotbalu se tak přihlásíme opět v srpnu.

Výběr z Instagramu

COPA DE LA REINA CHAMPIONS!! ????????????

Příspěvek sdílený Lieke Martens (@liekemartens),

¡Somos CAMPEONAS de la COPA DE LA REINA!! ????????! #fcbfemeni

Příspěvek sdílený Olga García! (@olga_garcia11),

COPA DE LA REINA CHAMPIONS..... ❤️????????

Sestavy:

FC Barcelona Femení: Paños - Melanie, Losada, Gili (77' Unzué), Caldentey, Putellas (71' Bonmatí), Guijarro (113' Andonova), Mapi León, Duggan (63' Alves), Bussaglia, Martens
Trenér: Fran Sánchez
Dres:

Atlético de Madrid Femenino: Gallardo - Kenty (118' Jucinara), Ludmila (99' Flacón), Pereira, Kaci, Sosa, Sonia (113' Esther), Amanda, Menayo, Corredera, Meseguer
Trenér:  Ángel Villacampa
Dres:

Rozhodčí: Marta Huerta de Aza ( Kastílie a León)
Žluté karty: 83' Alves
 Vyloučení: -

Dějiště: Estadio Romano, Mérida

Videa

Sestřih ze zápasu Barçy Femení v rámci finále Copy de la Reina proti Atléticu Madrid (2. června 2018)

Sestřih z oslav Barçy Femení po finále Copy de la Reina proti Atléticu Madrid (2. června 2018)

Fotogalerie

FC Barcelona Femení vs. Atlético de Madrid Femenino - 1:0p (2. června 2018; fcbarcelona.com)

Zdroj: fcbarcelona.com, wikipedia.org
Foto: fcbarcelona.com, facebook.com (účet FC Barcelona Femení), instagram.com (účty fcbfemeni, liekemartens, olga_garcia11, lineroddik, toniduggan, leilaouahabi a andressaalves9oficial), wikipedia.org