Carles Aleñá si v nedělním zápase rezervy proti Realu Zaragoza na Miniestadi natrhl šlachu v pravém stehně, což potvrdily vzápětí i včerejší testy v klubovém zázemí. Ze hřiště musel odejít v 73. minutě, kdy jej nahradil Dani Morer. Délka rekonvalescence prozatím nebyla stanovena.

Mladičký Španěl nyní odcestuje s členy zdravotnického personálu FCB do Helsinek, kde na něj čeká doktor Sakari Orava, stejný chirurg, který měl pod skalpelem také Ousmana Dembélého, jenž měl identické potíže na začátku sezóny a na marodce nakonec strávil čtyři měsíce.


Carles Aleñá s Ricardem Prunou

Aleñá je klíčovým členem B-týmu, za které letos odehrál 37 utkání z možných dvaačtyřiceti v lize. Nasbíral dohromady 3 367 minut, což je vůbec nejvíce ze všech. V sezóně 2017/18 se mu rovněž povedlo dát 11 branek a na další dvě nahrát. Vrátit by se dle odhadů měl začátkem září.

Celkem už si rodák z Mataró zahrál za béčko napříč dvěma a půl lety v osmdesáti utkáních. K nim přidal ještě 3 starty v LaLize a 4 v Copě del Rey v seniorském výběru. Do něj má letos v létě přesedlat natrvalo, ovšem předsezónu v USA a prvních pár kol zřejmě nyní vynechá.

 

Zdroj: fcbarcelona.com, transfermarkt.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, fcbarca.com

Komentáře

Venca92

3
2018-06-05 12:02:08

ach jo, to snad není možný. příprava by mu určitě pomohla k tomu se začlenit, takhle to bude mít daleko těžší. zas ale pak přijdou první pohárový kola, kde by se mohl chytnout.

ximpp

0
2018-06-07 08:58:56

To je velká škoda, hráč s potenciálem pro Barcu. Je mladý a potřebuje hrát, hrát a hrát. Taková pauza může mít pro takového mladíka velké následky. :-(

ximpp

0
2018-06-07 08:58:56

To je velká škoda, hráč s potenciálem pro Barcu. Je mladý a potřebuje hrát, hrát a hrát. Taková pauza může mít pro takového mladíka velké následky. :-(

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.