O nové smlouvě

Jsem velmi šťastný a pyšný na to, že jsem mohl podepsat smlouvu s Barcelonou. Zároveň jsem trochu nervózní, protože prodloužení smlouvy bylo mým snem. Od prvního dne se zde cítím jako doma.

O Gerardovi Piquém

Od mého příchodu do Barcelony byl jedním z hráčů, se kterým jsem si rozuměl nejvíce. Oba rádi vtipkujeme a pomáhám nám to ve vzájemném vztahu. Jsem rád, že s ním mohu každý den pracovat. Mohl jsem se rozvinout mimo jiné i díky tomu, že jsem hrál po boku někoho, jako Piqué.

O finančních očekáváních

Na toto téma se toho řeklo hodně, ale prioritou pro mě bylo podepsat smlouvu s Barcelonou. Bylo to mým snem, jelikož je to nejlepší klub na světě. Nevidím sebe hrát v jiném týmu. Toto je můj domov a cítím se zde šťastný. Adaptoval jsem se v Barceloně, cítím se pohodlně ve městě i v klubu. Těší mě zdejší důvěra. Čísla pro mě nejsou problémem. Chci hrát a vyhrávat trofeje, to je nejhlavnější věcí.

O nejlepším a nejhorším okamžiku v Barceloně

Nejlepší byl den mého příchodu do Barcelony a obrat proti PSG. To byl úchvatný zápas. A nejhorší? Porážka s Římem.

O Antoinovi Griezmannovi

Často s ním mluvím, ale ne o jeho budoucnosti. Mluvíme o jídle a Playstationu. Je fantastický. Pokud sem bude chtít přijít, bude to skvělé. Pomohl by každému týmu, nicméně nechci hovořit o jeho budoucnosti.

O dopadu vyjednávání na sportovní formu

Diskuze týkající se prodloužení kontraktu neovlivnily mou formu. Byl jsem na to připravený. Věděl jsem jenom to, že chci prodloužit smlouvu. To byla nejdůležitější věc. Jednání jsou součástí fotbalu. Zranění kolene mi neumožnilo cítit se na 100 %.

O získání místa v reprezentaci díky hraní v Barceloně

Tvrdě jsem v Barceloně pracoval, abych mohl hrát v základní sestavě národního týmu Francie. Proto jsem klubu vděčný za šance a možnost rozvoje. Díky tomu nyní mohu nastoupit na Mistrovství světa v základní sestavě, ale všechno závisí na trenérovi. Tvrdě pracuji a přináší to výsledky.

O Clémentu Llengletovi

Je to skvělý fotbalista. Líbí se mi jeho hra. Musíte se zeptat managementu, abyste zjistili jestli se může dostat do Barcelony.

O Lize mistrů

V Barceloně jsme povinni vyhrát všechny zápasy a trofeje, ale dle mého názoru je Liga mistrů nejlepší soutěží a musíme v ní vyhrát. Příští sezónu bychom měli tvrdě makat a pokusit se v ní zvítězit.

O budoucnosti Ousmana Dembélého po možném příchodu Antoina Griezmanna

Znám Ousmana velmi dobře. Často s ním mluvím, ale nejsem zde proto, abych mluvil o Dembélém nebo Griezmannovi. Oba mohou sami říct, co si myslí a obzvláště Antoine se musí rozhodnout. Hodně si rozumím s oběma z nich a to je vše, co mohu říci.

O prioritách

Jsem v nejlepším týmu na světě s Messim a dalšími hráči. Od začátku jsem chtěl prodloužit smlouvu a nikdy jsem nemyslel na odchod z Barcelony. Barça je mým klubem od mládí a doufám, že příští sezónu budeme bojovat o všechny trofeje a budeme mít úchvatný tým. Nejsem zde kvůli penězům. Nejdůležitější jsou pro mě trofeje, stejně jako pro Iniestu, který je pro mě příkladem, jelikož vyhrál všechno. Chci dosáhnout toho samého.

O Mistrovství světa

Čelit Messimu a Suárezovi na Mistrovství světa je snem. Od mládí jsem sledoval šampionát v televizi a zahrát si na něm s nima bude něco neobvyklého. Před odjezdem na sraz reprezentace jsem mluvil s Messim a Suárezem. Jsem velmi šťastný, že jim budu moci čelit a pokusit se je porazit. Pokusím se sem vrátit s trofejí pro mistra světa, ačkoliv to nebude jednoduché.

O vyjednávání

Nechci se rozmlouvat na téma jednání. Byl jsem dotázán, zda chci odejít, ale nechci se o tomto tématu bavit a proto jsem řekl 'rajče'. Lidé si to převzali po svém, ale 'rajče' je 'rajče'.

O rezignaci Zinedina Zidana

Netušil jsem, že budeme mluvit o Realu Madrid. (smích) Zidanova rezignace mě překvapila. V Realu Madrid odvedl skvělou práci a vyhrál spoustu trofejí. Měl k tomu své důvody a musíte to přijmout. Uvidíme, jestli Zidanův odchod bude pro Barcelonu dobrý či nikoliv. Navzájem se sledujeme a není naším problémem, jestli Real hraje dobře nebo špatně. Pokud získáme více trofejí, než Real, tak budu šťastný.

 

 Videa

Sestřih z tiskové konference po podpisu nové smlouvy Samuela Umtitiho (4. června 2018)

Záznam z tiskové konference po podpisu nové smlouvy Samuela Umtitiho (4. června 2018)

Sestřih včerejšího dne očima Samuela Umtitiho (4. června 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, facebook.com (účet
Samuel Umtiti)
Video: fcbarcelona.com, facebook.com (účet
FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.