Barcelona již před lety vsadila na Marc-André ter Stegna, který dokázal vytlačit z brány Claudia Brava a probojoval se do reprezentačního týmu Německa a oba tyto týmy byli ter Stegenem odměněni skvělý čísly. Je považován za nejlepšího brankáře ve hře nohama a dokáže zachovat chladnou hlavu v doslova žhavých situacích před svou branku. 

Ter Stegen má 26 let a tedy naprosto ideální brankářský věk, ve kterém byl připravený hrát na Mistrovství světa, jenže jeho sen urychleně utlu Joachim Löw, který si vybral pro přípravné utkání s Rakouskem do branky uzdraveného Manuela Neuera a díky svému prvnímu utkání od září minulého roku, bude brankář Bayernu Mnichov jedníčkou německo výběru na šampionátu v Rusku. 

Barcelonský brankář je frustrovaný a cítí nespravedlnost kvůli své dosavdní roli v národníém týmu. Ale Löw dal jasně najevo, když se ho reportéři na situaci ohledně brankářů zeptali. "Marc ví, že Manuelova situace je zvláštní. Je to náš kapitán. Vyhráli jsme s ním mistrovství světa v roce 2014." 

Nyní už je tak jasné, že ter Stegen bude muset sledovat další velký šampionát z lavičky a to je pro jeho samotného opravdu kruté. Je zřejmé, že Löw chce udržet stabilitu, která pomohla jeho týmu vyhrát turnaj v roce 2014 a dosáhnout semifinále Eura 2016.

Zdroj: sport.es
Foto: soccerinfomania.com

Komentáře

Reekwon

top komentář
27
2018-06-05 15:36:25

Je to pro Marca hodně kruté, protože v kvalifikace odchytal ze všech brankářů nejvíce zápasů, přitom Neuer pouze první tři. Dále pak ter Stegen odchytal celý konfederační pohár, který nakonec Němci vyhráli. Měl skvělou sezónu v Barceloně, sezonu ve které Neuer odchytal celkem 6 zápas a přesto dostal Neuer přednost, jen proto, že je to kapitán? Absurdní vysvětlení podal Löw i tím, že s ním vyhráli MS 2014? Španělsko také vyhráli MS 2010 s Casillasem v brance a i přesto, že je Iker stále aktivní, tak na MS nejede. Tohle je pro ter Stegena kruté. Neřeknu, kdyby se jednalo o hráče z pole, který je rozdílový, ale Neuer vynechal téměř celou sezónu. Kvality Neur určitě má, ale že by byl o tolik lepší než ter Stegen, to si jistý nejsem. Prostě vyhrála oblíbenost.

barcelonista29

top komentář
10
2018-06-05 15:50:19

Tiež sa mi prístup Löwa nepáči, ale dalo sa to čakať. Neuer je ich hviezda, kapitán a veľká/dôležitá osoba pri výhre šampionátu v 2014. Zápas s Rakúskom zvládol veľmi dobre. Chytal, ako za starých čias. Marc má smolu, žiaľ.

Mecik

-8
2018-06-05 18:50:50

Ještě se hodí připomenout, že ona Neuerova oblíbenost pramení i z prvních třech let v kvalifikaci, kde hrál pravidelně a jedničkou byl on, tak, jak je to pro Němce asi správně, mimo fakt, že je to kapitán posledním mistrů světa, jak se již psalo níže. Nedokážu ovšem ponechat stranou tu věc, že tvoje vysvětlení Jáchymova vysvětlení, proč že zrovna Manu, je teprve absurdním vysvětlením, promiň, ale srovnávat Ikera s Neuerem, v těch souvisostech, které si uvedl, je příliš, nemyslíš? xD

Reekwon

8
2018-06-05 20:55:20

Není to příliš ani v nejmenším. Za celou sezonu odehrál pouze 6 utkání plus jedno přípravné před pár dny proti Rakousku. Rozhodně fakt, že byl ve vítězném týmu z roku 2014, mu nemůže dávat ani nejmenší výhodu před kýmkoliv.

Mecik

-10
2018-06-05 21:53:45

Ptal jsem se na něco jiného, a vůbec, zkus si místo Manua dosadit Messiho a místo Matse Dybalu, je to taky svým způsobem kravina, ale intuitivně to jako důvod proč Manu ano jde uchopit lépe, si myslím, než ono porovnání Ikera s Neuerem..

Gazdo

6
2018-06-05 17:42:50

Presne kvoli tomuto dufam ze nemci co najskor dojdu na sampionate a aj ked mam manu relativne rad tak hadam dostane dost golov lebo toto je nespravodlivost neskutocna. Ako beriem ze je manu spica ale nehral celu sezonu a co mal viac este marc spravit aby si zahral. Keby manu vytlacil marca pocas poharu s tym ze marc chyboval nepoviem pol slova ale takto ked bude hrat prve husle len kvoli oblubenosti tak to boli

GarryWeed1

5
2018-06-05 18:30:19

Ja bejt Marc tak ani nejedu... Nominovani nebo nenominovani nekterych hracu nechapu, ale tohle je vylozene facka do tvare.... trapas

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.