Guillermo Amor, ředitel institucionálních a sportovních vztahů v Barceloně, informoval, že Thiago Alcántara, který zatoužil vrátit se zpět na Camp Nou, neodešel před pěti lety do Bayernu Mnichov kvůli penězům, ale že ho klub prodal. Musíme si uvědomit, že jednou ze zásad Pepa Segury je to, že hráč který jednou odešel, už by se do Barcelony vracet neměl. Amor ale věří, že Thiagův případ je jiný. „Odešel, protože se prodal, není to totéž, jako chlapci, který chodí za penězmi v 16-ti letech.“

Thiago Alcántara se rozhodl po pěti letech, že by se vrátil zpět do Barcelony a Bayern se jeho prodeji nebrání, bohužel je to ale pro Barcelonu nečekaná transakce a tak se zjišťují možnosti. Podle informací však Barcelona nechce zaplatit požadovaných 50 milionů eur, o které si Bayern řekl. 

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Luis

3
2018-06-08 09:54:50

Nám opravdu hraje do karet, že ho nepotřebujeme, třeba se povede usmlouvat cenu níž. Jinak vždycky když někoho moc chceme, tak je to s vysokohorskou přirážkou!

Snoop

-6
2018-06-08 10:36:01

Nemá smysl vodit zpět hráče, který se za 5let nedokázal stát klíčovým hráčem v Bayernu. To uż bych na lavičce radši uvítal odchovance z béčka, který sice bude mít menší kvalitou ale bude trpělivě čekat na svojí příležitost. Iniesta si počkal, Xavi si počkal, Roberto si počkal.
Nemluvě o tom že i tak je v průměru dcakrát do sezóny a nějakou záležitostí zraněný.

Jhonys

9
2018-06-08 12:25:10

vážně chceš upřednostnit někoho z béčka namísto Thiaga? :D Thiago je okamžitá kvalita, ať už měl období v Bayernu komplikované jakkoliv. Momentálně nemůžeme moc čekat na někoho, kdo časem vyzraje sezením na lavičce (protože nevšiml jsem si, že by se během posledních několika let dala odchovancům výraznější šance v prvním týmu). Já bych třeba naprosto okamžitě vyměnil hráče typu Arda, Gomés a Paulinho za jednoho Thiaga, protože místo těchto experimentů bychom konečně měli pořádného záložníka, který umí tvořit hru.

Snoop

-4
2018-06-08 12:59:35

Ano radši dám přednost Aleñovi apod. Nebo bych dal herní čas namísto Thiagovi, Denisovi. Okamžitá kvalita bych ho určitě nenazval, je úplně z formy, navíc je za 5let zvyklý momentálně na jinou pozici a styl fotbalu.
Paulinha bych určitě v týmu nechal, dává nám úplně nové možnosti.
Thiago prostě nebyl trpělivý, chtěl herní čas (kterého neměl extra málo v jeho poslední sezóně), tak byl prodán.
A teď když ho kritizují i v Bayernu tak se mu najednou stýská a chtěl by se vrátit a ještě k tomu za 50M?
Ani náhodou. Navíc na tom že je slleňěnka, se po jeho odchodu do Bayernu nic nezměnilo.
Za mě radši čas pro odchovance nebo pro Denise.

Jhonys

4
2018-06-08 14:05:48

Hm, tak jo. Tak si počkáme a možná se za pár let dočkáme nějakého odchovance v záloze. Zatím ten trend z posledních let vypadá přesně opačně a moc nenasvědčuje tomu, že by se mělo něco měnit, ale ok :D Okamžitá kvalita to je, je to dost kvalitní záložník, není myslím třeba ho takhle shazovat ;) kdyby byl tak z formy a tragický, tak by snad nejel na MS ;) no a právěže ta cenovka 50 mega je v dnešních cenách úplná nádhera. Jiného kvalitního a kreativního záložníka za tuhle cenu opravdu dneska nepřivedeš.

Reekwon

2
2018-06-08 13:09:12

Já bych taky raději upřednostnil odchovance, kteří si zaslouží minuty v prvním týmu. Thiago byl jedním z nich, dostával minuty, ale bylo mu to málo a tu šanci na skvělou budoucnost v Barceloně zahodil. Dnes je mu 27 a šanci musí dostat další, on tu svojí prosral, když už to musím říct takhle. Jinak Paulinho ať si každý říká co chce, byl super nákup. Kdy naposledy dal náš záložník 9 gólů? Museli bychom hodně jít hodně dozadu, abychom takového našli, každému muselo být jasné, že nejde pod Valverdeho tvořit hru. Turan zklamal, ten si myslel, že se dostal do Barcelony a že už makat nemusí. Gomes to nezvládl psychicky.

Jhonys

2
2018-06-08 14:12:11

Ano, Paulinho měl dobrý podzim a byl produktivní, byť po zbytek sezóny už se spíš vytrácel, ale to mohlo zapříčiněno jak zraněním, tak i tím, že hrál prakticky rok bez přestávky. Ale stojím si za tím, že cena 40 milionů je za něho stále přemrštěná a to ještě vzhledem k jeho věku i tomu, z jaké ligy přicházel. A to je právě ono - pro vedení není vůbec žádný problém dát tolik peněz za Paulinha - bez kterého bychom se obešli (nebyl to nikdo, koho jsme akutně potřebovali a ani nyní to není klíčový hráč), ale u Thiaga, jehož typ v týmu už několik let nemáme, je to velký problém. Tohle je podle mě naprosto špatně. Navíc to nemluvím ani o tom, že naše záloha pomalu ale jistě stárne a je potřeba začít s obměnou. Thiago za cenu okolo 50 mega je skoro za pakatel. Pjanic nebo Eriksen by přišli minimálně za 100 mega....

Snoop

0
2018-06-08 14:54:10

Naprostý souhlas s Raekwonem, takhke nějak jsem to myslel. Thiago si za těch 5let ani nevzpomněl a teď když je na něj velká kritika z Bayernu, tak si najednou vzpomněl že by se mohl vrátit.
Kdyby předváděl celou dobu to proč ho Guardiola kupoval do Bayernu, určitě by po něm v City s jejich zdroji sáhnul znovu, jak bylo řečeno 50M je přeci hrozně málo. Po odchodu z Barcy nikdy nenaplnil svůj potenciál a teď když není ani po 5ti letech ústřední postava v Bayernu, tak má chodit do lepšího klubu? Za mě jednoduše ne.

Martin777

4
2018-06-08 15:04:45

jj Paulinho dal 9 gólu a to je ještě hráč z lávky klobouk dolů. Nikdo to nečekal, ale dobrý nákup, snad se mu povede i v příští sezóně.

ximpp

1
2018-06-08 12:41:29

Klub ho prodal?? Já myslím, že naopak odešel sám, protože se mu zdálo, že má málo herního času a u Pepa v Bayernu to bude lepší. Už jen ta částka, odešel prakticky za výkupku, za velmi malý peníz. A klub jej udržet chtěl, bylo jasné, že může být jedním z mála jakýchsi "náhrad" za Xaviho.

Romca

-1
2018-06-08 15:35:47

Já jsem nakonec za Paulinha rád, teda konec sezony měl nic moc ale začátek skvělý.. snad bude příští sezonu pokračovat v těch golech a co se týká Thiaga, tak záleží, jak chce Valverde hrát.. pač záloha countinho, thiago, by se mi moc nelíbila.. ikdyž rakitič nepatří k mým oblíbencům, tak hodně naběhá a odbrání, což prostě musí hrát v základu ale jak říkám, uvidíme, jakým stylem a rozestavením chce hrát valverde..

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.