Pokutové kopy - kopnuté (proměněné) 0 (0) 1 (1)
Ofsajdy 0 0
Žluté karty 1 1
Červené karty 0 0

Hráč zápasu:  Denis Čeryšev
Shrnutí: Ruský národní výběr navázal na svou dobrou formu z prvního zápasu proti Saúdské Arábii a v duelu s Egyptem, který měl tentokrát k dispozici i Mohameda Salaha, pohodlně zvítězili 3:1. Hostitelská země, známá spíše pro své schopnosti v oblasti ledního hokeje, opět potvrdila, že bude jedním z černých koní turnaje a může nakonec všechny překvapit.

0

23' Luis Suárez

Dějiště: Rostov Arena, Rostov na Donu
Rozhodčí:  Clément Turpin
Sestavy:
 Muslera - G. Varela, J. M. Giménez, Godín, Cáceres - C. A. Sánchez, Vecino, Bentacur, C. Rodríguez - L. Suárez, Cavani
 Al-Owais - Al-Burayk, Osama Hawsawi, Albulayhi, Al-Shahrani - Bahbir, Al-Faraj, Otayf, Al-Jassim, Al-Dawsari - Al-Muwallad

Statistiky:
Tým  Uruguay  Saúdská Arábie
Góly 1 0
Pokutové kopy - kopnuté (proměněné) 0 (0) 0 (0)

Hráč zápasu:  Luis Suárez
Shrnutí: Podobně jako Rusko přeneslo svou formu do druhého zápasu, se i Uruguay prezentovala de facto stejným výkonem jako v úvodním střetnutí. Defenzívě se opět do jisté míry dařilo mařit soupeřovy šance, jenže útočníci bránu na opačné půli hřiště příliš neohrožovali. Jihoameričané tak znovu zvítězili totožným výsledkem, tedy 1:0. Autorem jediného gólu byl forvard FC Barcelony, Luis Suárez.

0

4' Cristiano Ronaldo

Dějiště: Lužkini Stadium, Moskva
Rozhodčí:  Mark Geiger
Sestavy:
 R. Patrício - C. Soares, Pepe, Fonte, R. Guerreiro - B. Silva, Carvalho, Moutinho, J. Mario - Guedes, C. Ronaldo
 M. Mohamedi - Dirar, Benatia, M. da Costa, Hakimi - El Ahmadi, Boussoufa - Amrabat, Belhanda, Ziyech - Boutaïb

Hráč zápasu:  Cristiano Ronaldo
Shrnutí: Poněkud překvapivý výkon předvedli Maročané, ačkoli to z prvních minut vypadalo, že to bude pro Portugalce jednoznačná výhra. Již ve 4. minutě se totiž prosadil Cristiano Ronaldo, nicméně po této brance vlétli afričtí fotbalisté na své soupeře kosmickou rychlostí a dá se říci, že i tentokrát mohou být zklamaní hlavně ze svého zakončení. Stejně jako v utkání s Íránem se jim i zde nevedlo dostat balon do brány, a to i přesto, že měli více šanci než papírový favorit. Díky jejich neschopnosti ve finální fázi se tedy mohl radovat evropský výběr.

1

54' Diego Costa

Dějiště: Fišt Olympic Stadium, Soči
Rozhodčí:  Andrés Cunha
Sestavy:
 Beiranvand - Rezaeian, Hosseini, Pouraliganji, Hajsafi - Ebrahimi, Ezatolahi - Ansarifard, Taremi, Amiri - Azmoun
 D. de Gea - Carvajal, Piqué, Ramos, Alba - Busquets, Iniesta - D. Silva, Isco, L. Vázquez - D. Costa

Hráč zápasu:  Diego Costa
Shrnutí: Zaváhání nedopustili ani Španělé, jež z hlediska držení míče kontrolovali hru, přeci jen ale dovolili Íránu si utvořit několik slibných příležitostí, které by jindy mohly klidně skončit za čárou. Reprezentanté z Blízkého východu hráli víceméně dle očekávání - pokoušeli se udržet remízu, uzakmnout se na vlastní polovině a hrozit především z protiútoků. I přes očekávanou prohru však stále mají šanci na postup, potřebují "pouze" porazit Portugalsko.

Zdroj: fifa.com, livesport.cz, Meyen