SELČ

1

:

1

7' Christian Eriksen    38' Mile Jedinak

Dějiště: Samara Arena, Samara
Rozhodčí:  Antonio Miguel Mateu Lahoz
Sestavy:
 K. Schmeichel - Dalsgaard, Kjær, Christensen, J. S. Larsen - T. Delaney, L. Schöne, C. Eriksen - Poulsen, N. Jørgensen, Sisto
 M. Ryan - Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich - Jedinak, Mooy - Leckie, Rogić, Kruse - Nabbout

Statistiky:
Tým  Dánsko  Austrálie
Góly 1 1
Pokutové kopy - kopnuté (proměněné) 0 (0) 1 (1)

Hráč zápasu:  Christian Eriksen
Shrnutí: Důležitý zápas ve skupině C představoval souboj Dánů s Australany, v němž nebyl jasně určený favorit, což potvrdil i samotný průběh zápasu. Christian Eriksen sice otevřel skóre poměrně brzy, a to už v 7. minutě, ovšem po půlhodině bylo srovnáno poté, co se opět z pokutového kopu trefil Mile Jedinak. Socceroos se snažili z tohoto mače vytěžit více, neboť případné tři body by jim výrazně pomohly. Ty se jim však získat nepodařilo a museli se spokojit s remízou 1:1.

0

34' Kylian Mbappé

Dějiště: Central Stadium, Jekatěrinburg
Rozhodčí:  Mohammed Abdulla Hassan Mohamed
Sestavy:
 Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernández - Pogba, Kanté - Mbappé, Griezmann, Matuidi - Giroud
 Gallese - Advíncula, C. Ramos, A. Jr. Rodríguez, Trauco - P. A. Sánchez, Yotún - A. Carillo, C. Cueva, Flores - P. Guerrero

Statistiky:
Tým  Francie  Peru
Góly 1 0
Pokutové kopy - kopnuté (proměněné) 0 (0) 0 (0)

Hráč zápasu:  Kylian Mbappé
Shrnutí: Peru již v úvodním duelu s Dánskem ukázalo, že pokud zlepší své zakončení, může dojít daleko. Už od prvních minut bylo jasné, že se tento jihoamerický celek nebojí ani velikána v podobě Francie, na niž vlétli jako býci na matadora. Po celou dobu utkání drželi Los IncasLes Bleus krok, lze dokonce říci, že v některých částech byli lepším týmem a vlastně ani nedovolili svému soupeři převzít iniciativu. Nicméně i tentokrát stříleli všude, jen ne do branky, narozdíl od Francouzů, jimž se podařilo vsítit jediný gól zápasu, a současně tak získat všechny tři body.

3

23' Ante Rebić
 80' Luka Modrić
 90+1' Ivan Rakitić

Dějiště: Nižnij Novgorod Stadium, Nižnij Novgorod
Rozhodčí:  Ravšan Irmatov
Sestavy:
 W. Caballero - Mercado, Otamendi, Tagliafico - Salvio, Mascherano, E. Pérez, Acuña - Messi, Agüero, Meza
 Subašić - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić - Rakitić, Brozović - Rebić, Modrić, Perišić - Mandžukić

Hráč zápasu:  Luka Modrić
Shrnutí: Za šlágr skupiny D byl považovaný mač Argentiny Lionela Messiho s Chorvatskem Ivana Rakitiće, neboť se mělo jednat o souboj mezi dvěma největšími favority na postup. Mnozí očekávali velmi vyrovnané utkání, které nejspíše skončí remízou, ale stal se přesný opak. Fotbalisté La Albiceleste si s formací 3-4-3, již připravil trenér Jorge Sampaoli, nevěděli vůbec rady a nejenže činili obrovské chyby v defenzívě, nýbrž nebyli zároveň schopni hrát svou typickou kombinační hru ve středu hřiště a ani utvořit si slibné šance. Chorvaté zálohu soupeře naprosto vymazali, a to za využití presinku a často také tvrdosti, která přinesla ovoce i Islandu. Argentinci ztratili v závěrečných minutách naději a utkání vypustili, což vyústilo v konečný stav 0:3.

0

49' Ahmed Musa
 75' Ahmed Musa

Dějiště: Volgograd Arena, Volgograd
Rozhodčí:  Matthew Conger
Sestavy:
 Uzoho - Omeruo, Troost-Ekong, Balogun - Moses, Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu - A. Musa, Iheanacho
 Halldórsson - B. M. Sævarsson, Árnason, R. Sigurðsson, Magnússon - Gíslason, Gunnarsson, G. Sigurðsson, Bjarnason - Böðvarsson, Finnbogason

Hráč zápasu:  Ahmed Musa
Shrnutí: Lionel Messi a jeho Argentina potřebovali, aby v zápase Nigérie s Islandem vyhrál první jmenovaný mančaft, a tak se též stalo. Výbušní Afričané projevili svou obrovskou sílu v přechodu do ofenzívy, kterou zdobí útočnici jako například Kelechi Iheanacho nebo Ahmed Musa, nejlepší hráč tohoto zápasu. Seveřané, konkrétně Gylfi Sigurðsson, navíc neproměnili pokutový kop, jenž by jim dal v 83. minutě, kdy už světelná tabule ukazovala skóre 2:0, alespoň malou naději. Ta tímto neúspěchem definitivně vymřela, a z bodového zisku se tak mohli radovat Nigerijci.

Zdroj: fifa.com, livesport.cz, Meyen