SELČ

2

:

0

90+1' Philippe Coutinho
 90+7' Neymar Júnior

Dějiště: Sankt-Petěrburg Stadium, Petrohrad
Rozhodčí:  Björn Kuipers
Sestavy:
 Alisson - Fagner, T. Silva, Miranda, Marcelo - Casemiro, Paulinho - Willian, Coutinho, Neymar Jr. - G. Jesus
 K. Navas - C. Gamboa, G. González, J. Acosta, Ó. Duarte, B. Oviedo - Venegas, D. G. Pérez, C. Borges, B. Ruiz - Ureña

Statistiky:
Tým  Brazílie  Kostarika
Góly 2 0
Pokutové kopy - kopnuté (proměněné) 0 (0) 0 (0)

Hráč zápasu:  Philippe Coutinho
Shrnutí: Jednostranné dobývání zažili diváci v zápase jednoho z největších favoritů celého šampionátu, Brazílie, s outsiderem v podobě Kostariky. Už vybrané statistiky prozradí, jak přibližně se utkání vyvíjelo, a ačkoli vám tato čísla neprozradí vše a často průběh spíše zkreslují, tentokrát hovoří vskutku jasně a na to, aby si každý udělal obrázek stačí. Jenže až do 90+1. minuty Brazílii obrovské množství šancí přineslo pouze jeden jediný gól, který však padl po správně odpískaném ofsajdu, a nebyl tedy uznán. Na poslední chvíli si ale vzal celou záležitost na starost záložník FC Barcelony a nejlepší hráč zápasu, Philippe Coutinho, a vstřelil důležitou branku. Pár vteřin před koncem se ještě do tabulky střelců zapsal také Neymar Júnior, jemuž vše nádherně připravil Douglas Costa.

2

5' Aleksandar Mitrović    52' Granit Xhaka
 90' Xherdan Shaqiri

Dějiště: Kaliningrad Stadium, Kaliningrad
Rozhodčí:  Felix Brych
Sestavy:
 Stojković - Ivanović, Milenković, Tošić, Kolarov - Matić, Milivojević - Tadić, Milinković-Savić, Kostić - Mitrović
 Sommer - Lichtsteiner, Schär, Akanji, R. Rodríguez - Behrami, G. Xhaka - Shaqiri, Džemaili, Zuber - Seferović

Hráč zápasu:  Xherdan Shaqiri
Shrnutí: Švýcaři se v úvodním duelu s Brazílií prezentovali přinejmenším zajímavě - nehodlali se přizpůsobit papírově silnějšímu soupeři a snažili se sami držet balon a hrozit především prostřednictvím postupných útoků. Podobně se předvedli i proti Srbům, akorát s jedním zásadním rozdílem, a to, že se jim podařilo dominovat jak ve středu, tak v ofenzívě. Již v 5. minutě sice inkasovali gól, ale rychle se vzpamatovali a po dlouhé sekvenci šancí také v druhém poločase srovnali. V 90. minutě pak navíc dovršil vítězství svou brankou Xherdan Shaqiri, a zajistil tak svému týmu veledůležité tři body.

2

90+3' Heung-Min Son    26' Carlos Vela
 66' Chicharito

Dějiště: Rostov Arena, Rostov na Donu
Rozhodčí:  Milorad Mažić
Sestavy:
 Cho - Y. Lee, Jang, Young-Gwon Kim, Min-Woo Kim - Moon, Ju, Ki, Hwang - Jae-Sung Lee, Son
 Ochoa - E. O. Á. Velázquez, Salcedo, H. Moreno, J. G. Vasconcelos - Layún, H. Herrera, Guardado - C. Vela, Chicharito, Lozano

Statistiky:
Tým  Jižní Korea  Mexiko
Góly 1 2
Pokutové kopy - kopnuté (proměněné) 0 (0) 1 (1)

Hráč zápasu:  Chicharito
Shrnutí: Po výborném výkonu proti Německu šli Mexičané do střetnutí s Jižní Koreou jako velcí favorité. S tímto statusem se El Tricolor smířili a pokoušeli se hrát tak, jak se od nich očekávalo, tedy dominovat a využít technických dispozicí Hirvinga Lozana, Javiera Hernándeze či Carlose Vely v útoku. Zápas dle toho vypadal, a ačkoli nezvládli asijský celek úplně vymazat, zvítězili naprosto zaslouženě.

1

48' Marco Reus
 90+5' Toni Kroos
   32' Ola Toivonen

Dějiště: Fišt Olympic Stadium, Soči
Rozhodčí:  Szymon Marciniak
Sestavy:
 Neuer - Kimmich, Rüdiger, J. Boateng, Hector - Rudy, Kroos - T. Müller, Draxler, Reus - Werner
 R. Olsen - M. Lustig, Lindelöf, Granqvist, Augustinsson - Claesson, S. Larsson, Ekdal, Forsberg - Berg, Toivonen

Hráč zápasu:  Marco Reus
Shrnutí: Po fiasku v mači s Mexikem musel Die Mannschaft vyhrát, nejen kvůli sobě a následujícímu bodovému vývoji, ale také kvůli svým fanouškům. Fotbalem žijící země v podobě Německa si prostě nemohla dovolit další neúspěch a rozhodně se nechtěla zapsat mezi šampióny, kteří při pokusu o obhajobu vypadli již ve skupině. Po dvaatřiceti minutách to s nimi vypadalo velmi bídně poté, co poslal balon za čáru Ola Toivonen, nicméně po poločasové přestávce se k balonu dostal Marco Reus, jenž srovnal na 1:1. V posledních sekundách se navíc z volného přímého kopu trefil Toni Kroos, a obhájci tak mohli slavit.

Zdroj: fifa.com, livesport.cz, Meyen