FC Barcelona B si i přes sestup do nižší soutěže snaží udržet své opory a perspektivní mladíky a právě do druhé kategorie spadá Juan Brandáriz Movilla přezudívaný Chumi. Tento galicijský stoper podepsal na začátku měsíce novou smlouvu na příští dvě sezóny s možností prodloužení o další tři a výkupní klauzulí ve výši 100 milionů eur.

Chumi poprvé oblékl barvy Barçy v družstvu Juvenilu B a to i přes fakt, že věkem zapadal teprve do kategorie Cadet. Po dvou letech v hlavním výběru do devatenácti let, kde vyhrál dva ligové tituly, se letos radoval i z vítězství v UEFA Youth League, které bylo druhým v dějinách klubu. Debut v béčku v druhé lize nestihl i přes nominaci.

Dodejme, že Juan Brandáriz Movilla se narodil v Larache dne 2. března roku 1999 a je mu tak teprve 19 let. Jeho silnější nohou je pravá a před Barcelonou zkoušel své štěstí v klubu ze svého rodného města, Montañeros a v Deportivu de la Coruñi. Nosil číslo 4 a v Mládežnické lize UEFA odehrál už 14 zápasů. Zahrál si také dvakrát za španělskou sedmnáctku.

 

Video

Chumi a jeho dosavadní kariéra v FC Barceloně

 

 Fotogalerie

Prodloužení smlouvy pro Chumiho (5. června 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat
Video: fcbarcelona.cat

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.