Den po Riquim Puigovi a týden po Chumim se svého oficiálního podpisu nové smlouvy dočkal také Carles Pérez, pravé křídlo narozené 16. února roku 1998 ve městě Granollers. Tento dvacetiletý talent prodloužil svůj kontrakt o další dva roky a stejně jako v případě svého kolegy z obrany v něm má doložku o možném prodloužení o bonusové dva. Výkupní klauzule činí opět rovných 100 milionů eur.

Pérez dorazil do klubu v dětském věku a postupně se propracoval systém v La Masii hlavně svými góly. Ve svém prvním ročníku v B-týmu odehrál sedmadvacet utkání, ve kterých dal 3 branky a na další 2 nahrál. K tomu byl klíčovou postavou v cestě za vítězstvím nad Chelsea ve finále UEFA Youth League, v níž nasázel úctyhodných 7 gólů - 2 z nich v semifinále proti Manchesteru City. Pod Franciscem Javierem Garcíou Pimientou odehrál všech 6 zápasů.

Jeho přestupní hodnota činila ještě před podpisem smlouvy podle portálu Transfermarkt.com jeden a půl milionu eur. Před Barçou si Pérez krátce zahrál za CF Vilanova del Vallés, Damm a dokonce za Espanyol. Pětkrát pak na sebe navlékl dres národního týmu Španělska - třikrát ve výběru U16 a dvakrát ve výběru U17 - kde dohromady dal 5 branek. Na závěr dodejme, že tohoto 173 centimetrů vysokého hráče se silnější levačkou zastupuje agentura AC Talent.

 

Video

Carles Pérez a jeho dosavadní kariéra v FC Barceloně

 

 Fotogalerie

Prodloužení smlouvy pro Carlese Péreze (12. června 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat
Video: fcbarcelona.cat

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.