FC Barcelona a osmnáctiletý Abel Ruiz dosáhli dohody o prodloužení smlouvy na další tři roky s opcí na případné dva navíc. Stejně jako u Chumiho, Carlese Péreze a Riquiho Puiga má tento kontrakt výkupní klauzuli 100 milionů eur.

Rodák z Almussafes přišel do Katalánska teprve v roce 2012 a jeho prvním družstvem ve zdejší metropoli byl Infantil B. Ruiz se postupně stal mistrem v týmech Infantil A, Cadet A a Juvenil A. Loni si ještě ve 3. lize připsal svou premiéru za B-tým.

Ve svém druhém roce sehrál pravonohý Ruiz v LaLize 1|2|3 celkem 26 utkání a v nich nastřílel 3 branky. K tomu byl spolu s Pérezem u vítězství juniorů v Mládežnické lize UEFA, když dal gól právě finálovému soupeři z Londýna.

Dodejme, že své první fotbalové krůčky dělal do roku 2007 v Almusafes CF a následně ve Valencii. Co se reprezentování La Rojy týče, ani Ruiz nepřišel zkrátka, když reprezentoval na úrovních do sedmnácti (37 startů, 27 branek), osmnácti (2 starty) a devatenácti (5 startů, 3 branky) let.

Jedná se o hráče narozeného 28. ledna roku 2000, který měří 182 centimetrů a jeho tržní hodnota byla už před podpisem rovné 3 miliony eur. Sponzorskou dohodu má s německou společností adidas a kromě středu útoku dokáže zahrát i na obou křídlech.

 

 Fotogalerie

Prodloužení smlouvy pro Abela Ruize (25. června 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.