Půl tuctu odcházejících barcelonistek

Začněme odchody. K datu 30. června ukončí své kontrakty s klubem Laura Ràfolsová, Ruth Garcíová, Olga Garcíová, Line Røddiková, Andrea Giménezová a Perle Morroniová.

Prvně jmenovaná končí kariéru poté, co jí celou věnovala Barçe. Do klubu přišla jako čtrnáctiletá v roce 2004 a na svém kontě má 4 mistrovské trofeje.

Stoperka mezitím ohlásila svůj konec v emotivním interview pro Barça TV a po pěti letech u Blaugranes půjde své štěstí zkusit do Levante.

Con Mucha Ilusión,Confianza y Ganas. Gracias @levanteud @levanteudfemenino ????????????

Příspěvek sdílený Ruth (@ruthgar5),

Právě z něj přišla v roce 2015 po dvouletém angažmá Olga, která je jinak odchovankyní FCB a nyní se s ním loučí.

???????? Este mensaje es para vosotros afición #byolgagarcia

Příspěvek sdílený Olga García (@olga_garcia11),

Dánská stoperka Røddiková pak přišla před dvěma lety a v prvním roce byla stálou členkou základní sestavy. Letos jí však sužovaly zranění, kvůli kterým neodehrála takovou roli, jakou by si představovala.

Dále z klubu odchází i gólmanská trojka Giménezová - další produkt barcelonské akademie, který v posledních letech pendloval mezi áčkem a rezervou.

Gracias FCBarcelona. Gracias por darme la oportunidad de vivir el día a día de un equipo profesional. Gracias por haberme hecho disfrutar de una de las experiencias más emocionantes que podré vivir. Pero gracias, sobre todo, por hacer que mi camino se cruzase con ellas. ¿Sabéis? Cuando me preguntan por estos dos años, cuando me preguntan por cómo se vive este sueño desde dentro, yo les hablo de vosotras. “Me refiero a la fuerza invisible que lo mueve, que no está en las piernas, sino en el corazón”. Y sí, irónicamente, el fútbol es el último componente de esta combinación. Gracias a todas y cada una de vosotras por dar magia a la palabra equipo. Y gracias, gracias y gracias a Paños y Ràfols, quien sea portero/a valorará el privilegio de compartir portería con dos estrellas como vosotras. No dejéis nunca de brillar. Sea lo que sea: gracias por hacerme crecer. Fins aviat!

Příspěvek sdílený Andrea Giménez (@andrea_gimenez),

No a konečně Morroniová se po hostování vrací do svého mateřského celku, kterým je Paris Saint-Germain.


První posila zamířila do defenzívy

Opačným směrem dorazila jako první Stefanie Van der Gragtová z nizozemského Ajaxu Amsterdam. Reprezentační kolegyně Lieke Martensová, se kterou loni slavila triumf na ženském Euru, podepsala na 2 roky do 30. června 2020 a na svém kontě už má i angažmá, mnichovském Bayernu či Twente Enschede, se kterým vyzvala v ročníku 2015/16 Ligy mistryň UEFA i Barcelonu.

Van der Gragtová, která jako mladá začínala v celcích Reiger Boys a Kolping Boys, je 178 centimetrů vysoká stoperka, která exceluje v získávání a vyvážení míče z obrany. Rovněž je excelentní ve hře ve vzduchu, díky čemuž je důležitou při standardních situacích na obou stranách hřiště. I přes relativní mládí (25 let) už je zkušenou reprezentantkou s jednapadesáti starty za Leeuwinnen.

Barça je velmi dobrým týmem a je splněným snem zde hrát. Mluvila jsem s Lieke Martensovou o tom, jak to všechno v Barceloně běží. Je výhodou, že už zde hraje, jelikož mi může pomoci s adaptací. Mými cíly je zlepšit se jako fotbalistka a vyhrávat trofeje,“ řekla bývalá hráčka týmů Telstar či AZ Alkmaar krátce poté, co absolvovala zdravotní prohlídku a ceremonii spojenou s podpisem kontraktu.

 

Video

První den Stefanie Van der Gragtové v FC Barceloně (4. června 2018)

 

 Fotogalerie

První den Stefanie Van der Gragtové v FC Barceloně (4. června 2018)

 


Top francouzskými kluby ověřená hráčka na vyztužení středu pole

Druhou posilou byla další členka reprezentačního týmu, tentokrát Les Bleus. Kheira Hamraouiová je osmadvacetiletou záložnící, která svým podpisem stvrdila rovněž dvouletou smlouvu s Barcelonou, jež je její první zahraniční štací. Přichází z Lyonu, kde v posledních dvou sezónách vždy slavila double v podobě vítězství v domácí lize a v UEFA Women's Champions League. Před ním hrála Hamraouiová mimo jiné za PSG a s oběma těmito giganty země galského kohouta vyzvala i Katalánky. Vysoká a charakteristicky dlouhovlasá záložnice hraje tvrdě, je silná hlavně ve vzduchu.

Barça je velkým, ambiciózním klubem a proto jsem zde chtěla přijít. Jedná se o tým, který se za poslední roky zlepšil. Když jsem proti ní hrála za PSG, vůbec se nepodobaly tomu týmu, který hrál letos proti Lyonu. Bylo to pro nás mnohem těžší a to dokazuje progres, jakého dosáhly. Rády drží míč více, než jiné kluby a tímto stylem se ve Francii nehraje. Je to pouze tady. Mají odlišný styl hry a chci zde v FC Barceloně vyhrávat trofeje. Moje fyzická stránka a agresivita by jim měla pomoct. Rovněž si myslím, že jsem vyšší než většina z nich a to pomůže tomu mít větší fyzický dopad,“ pravila Hamraouiová ve svém prvním interview.

 

Video

První den Kehiry Hamraouiové v FC Barceloně (19. června 2018)

 

 Fotogalerie

První den Kheiry Hamraouiové v FC Barceloně (19. června 2018)

 


Konkurentka pro současnou brankářskou jedničku

Třetí a prozatím poslední akvizicí FC Barcelony Femení je velezkušená mexická brankářka Pamela Tajonarová, která přichází ze Sevilly. Stejně jako její dvě předchůdkyně je i ona pochopitelně členkou reprezentačního kádru El Tri a má za sebou spoustu zkušeností napříč celým světem. Po dvou anabázích v rodné domovině - konkrétně v Querétaru a Pueble - zamířila do USA, kde postupně hrála za Arizonu Heatwave, FC Indianu a Buffalo Flash.

Nakonec přišel přesun do Evropy a to konkrétně do Španělska. V Atléticu Málaze ale vydržela chvíli, než šla zkusit své štěstí do švédského Rosengårdu a po roce stráveném v Levante Las Planas se na rok vrátila za oceán, kde oblékala barvy Western New Yorku Flash. Andaluský klub pak reprezentovala od roku 2014 jako kapitánka. Tajonarová má skvělé reflexy, osobnost a autoritu mezi třemi tyčemi. Je to velmi agilní brankářka se skvělou přesností při odkopech míče.

Její výška jí umožńuje dominovat nad vzdušným prostorem a je velmi jistou hráčkou když jde o odrážení centrů. Na svém kontě má triumfy ve švédské lize a poháru a jeden titul z americké ligy. S národním celkem si zahrála na Mistrovstvích světa v letech 2011 v Německu a 2015 v Kanadě. Za dvacítku naskočila na světovém šampionátu v roce 2002 rovněž v Kanadě a kromě Gold Cup a Panamerických her se objevila také na letní olympiádě v Athénách před čtrnácti lety.

Jsem velmi šťastná, že se mohu přidat k tak velkému klubu, jakým je Barcelona. Nemůžu se dočkat až začnu tvrdě pracovat a svým kouskem přispěji tomuto týmu. Nacházím se v bodu své kariéry, ve kterém se cítím velmi dobře a díky tomu mohu růst na osobní úrovni,“ prozradila Tajonarová při svém rozhovoru. Jde tedy vidět, že ligový neúspěch svěřenkyň Frana Sáncheze nezůstal bez odezvy a tým už zbrojí na další pokus o sesazení Los Colchoneras z trůnu.

 

Video

První den Pamely Tajonarové v FC Barceloně (25. června 2018)

 

 Fotogalerie

První den Pamely Tajonarové v FC Barceloně (25. června 2018)

 


Pañosová, Guijarrová, Ouahabiová, Bonmatíová, Giliová a Latorreová mají nové smlouvy

Spolu s výše uvedenými přesuny se pak klub rozhodl prodloužit kontrakt hned šesti hráčkám. Konkrétně jde o Sandru Pañosovou, Patricii Guijarrovou, Leilu Ouahabiovou, Aitanu Bonmatíová, Gemmu Giliovou a Bárbaru Latorreovou.

Brankářka z Alicante, která je neotřesitelnou jedničkou a v klubu si kroutí svou třetí sezónu, spolu s Guijarrovou - rodačkou z Mallorcy, jež na posledním evropském šampionátu žen do devatenácti let získala zlatou kopačku - se mohou těšit z nových smluv až do roku 2021.

Dvouleté kontrakty pak podepsaly pětadvacetiletá levá obránkyně Ouahabiová, jejíž návrat do klubu byl poznamenán vážným zranění kolene, z něhož se aktuálně zotavuje, a mistryně Evropy s výběrem Španělska U19 Bonmatíová, která se blýskla hlavně v meridském finále poháru.

Roční smlouvy nakonec obdržely Giliová, pro kterou to ve čtyřiadvaceti letech byla již šestá sezóna sezóna v klubu a pětadvacetiletá Latorreová z Aragonie, jež o sobě ve své třetí sezóně v Barceloně dala pořádně vědět góly, díky nimž patřila mezi nejlepší střelkyně ligy.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com, instagram.com (účty
rafols1, ruthgar5, olga_garcia11, lineroddik, andrea_gimenez a perle.morroni)
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.