Přesně pět týdnů po zveřejnění domácích dresů přišly na řadu ty venkovní, které už jsou v prodeji na stránkách Nike a u dalších oficiálních prodejců.

Dominantní barvou je žluto-zelená, která má připomenout na dres nošený v sezóně 2005/06. V ní výběr Franka Rijkaarda vyhrál LaLigu a také druhou UEFA Champions League v dějinách. Podobné barvy měli na sobě také borci pod taktovkou Luise Enriqueho v ročníku 2014/15, kdy klub zaznamenal svůj druhý treble v historii. Čistě žluté dresy pak najdeme i v prvním roce Josepa Guardioly, kdy Katalánci také vyhráli ve všech třech soutěžích, do nichž tehdy nastoupili.


Luis Suárez střílející gól před Gregorym van der Wielem z PSG v Lize mistrů UEFA v roce 2015

Na rukávech nechybí modro-bordové pruhy reprezentující charakteristický záblesk rychlosti a límec má modrou barvu. Na zadní straně pak pochopitelně nechybí senyera, čili katalánská vlajka. Trenýrky a štulpny jsou pak rovněž ve stejném odstínu a také na nich lze nalézt prvky s klubovými barvami, aby korespondoval s domácí variantou.

Na videu níže se můžete podívat na některé památné góly vstřelené právě ve výše popisované sadě dresů napříč zmíněnými roky. Nechybí legendární trefa Andrése Iniesty na Stamford Bridge či zásahy Ludovica Giulyho, Ronaldinha Gaúcha, Thierryho Henryho, Luise Suáreze nebo Lionela Messiho.

 

 

Video

Góly hráčů FC Barcelony v žluto-zelených dresech

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com, facebook.com (účet
FC Barcelona)
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Reekwon

6
2018-07-02 11:45:42

Parádní, ty mě hodně baví.

barcelonista29

3
2018-07-02 11:48:19

Tieto sa vydarili, paráda.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.