FC Barcelona a hráč Oriol Busquets Mas dosáhli dohody na prodloužení svého vzájemného kontraktu na příští tři roky s možností prodloužit o další dva. Výkupní klauzule rodáka ze Sant Feliu de Guíxols činí 200 milionů eur, což je více než v případě hned několika členů áčka. Konkrétně jde o Luise Suáreze, Andrého Gomese, Paca Alcácera, Thomase Vermaelena, Ivana Rakitiće, Aleixe Vidala, Paulinha Bezerru, Rafinhu Alcântaru, Denise Suáreze, Jaspera Cillessena, Jordiho Albu, Nélsona Semeda, Lucase Digneho, Marca-Andrého ter Stegena a Yerryho Minu.

Ovšem zpět k méně známému nositeli příjmení Busquets v Barçe. Tomu je aktuálně 19 let a do klubu přišel jako osmiletý ze školy v jeho rodném městě. Jeho role napříč různými celky v Barceloně byla vždy klíčová. Z výběru Infantil A zamířil rovnou do celku Cadet A, aniž by se ukázal v jeho B-týmu. Dne 29. dubna loňského roku pak - pořád v juniorském věku - debutoval pod Gerardem Lópezem v rezervě při utkání na Miniestadi, ve kterém byl soupeřem Katalánců nedaleký El Prat ještě v rámci Segundy División B. Na hřiště šel Busquets místo Alberta Perey.

O pár měsíců později si španělský reprezentant napříč všemi mládežnickými mančafty zahrál i ve druhé lize a to na hřišti Realu Valladolid. Vůbec největší očekávání však přinesl debut v áčku, který absolovoval 29. listopadu 2017 v zápase Copy del Rey proti Realu Murcii. V minulé sezóně odehrál za Barçu B celkem 22 zápasů a aktuálně se zotavuje ze zranění z února letošního roku, kdy si natrhl meniskus v levém koleni. Dodejme, že Busquets disponuje výškou 185 centimetrů, jeho preferovanou nohou je pravá a tržní hodnota byla na konci května 2 a půl milionů eur.

 

Video

Oriol Busquets a jeho dosavadní kariéra v FC Barceloně

 

 Fotogalerie

Prodloužení smlouvy pro Oriola Busquetse (4. července 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat
Video: fcbarcelona.cat

Komentáře

Dody

1
2018-07-05 11:17:10

Skvělý tah! V poháru se mi moc líbil, tak snad po zranění ukáže co v něm je! Teď ještě prodloužit s Arnaizem!

Dody

0
2018-07-05 11:18:36

Nebo ani ne tak prodlužovat, jako zvednout výkupní klauzuli a povolávat častěji do prvního týmu!

Mejra

1
2018-07-05 11:37:59

s arnaizem se do acka ohuzel nepocita:(

Pajinos

0
2018-07-05 17:23:55

jsem moc rád, že se klub (zdá se) poučil z předchozích případů a pojišťuje si takto vysokými výkupkami borce jako Ruize, Péreze či právě teď Oriola :) uvidíme, jak s nimi realizační personál obou výběrů naloží, každopádně toto je dobrá známka toho, že se s nimi počítá a to je jen a jen dobře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.