Okurková sezóna je v plném proudu a plátky hledají všemožné senzace, aby zaujali své publikum. Deník El Confidencial přišel se zprávou, že Sandro Rosell pořídil pro Érica Abidala v roce 2011 na černém trhu játra potřebná k transplantaci, která proběhla o rok později.


Kvůli zprávám zveřejněným dnes v souvislosti s transplantací játra, kterou obdržel bývalý hráč klubu a aktuální technický sekretář, Éric Abidal, FC Barcelona ostře popírá jakékoliv nesrovnalosti v této záležitosti, stejně jako Abidal a zařízení nemocnice Clinic de Barcelona.

Zprávy popírají důležitou skutečnost, že případ byl uzavřen barcelonským soudem 18. května. Toto označení způsobilo poškození reputace Érica Abidala, všech organizací zabývajících se transplanatací, FC Barcelonu a bývalého prezidenta klubu Sandra Rosella.

Klub je zklamaný nedostatkem přísnosti v souvislosti s dosahem takové informace o tak citlivém problému a znovu potvrzuje svůj závazek k Éricu Abidalovi a jeho nadaci, která pomáhá v životech dětí a mladých lidí, kteří jsou ovlivnění podobným zdravotnických léčebnými postupy,“ znělo ve zprávě na oficiálním webu klubu FCB.


Písemná verze komuniké v originálním katalánském znění

 

 Video

Vyjádření Josepa Vivese ke kauze Sandra Rosella a Érica Abidala (4. července 2018)


Cítím závazek komunikovat mou rozmrzelost a smutek v souvislosti s dnešními zprávami o mé údajně ilegální transplantaci jater.

Z respektu k mé rodině, zdravotnickému týmu a každým, kdo si prošel podobnou situací, bych se rád upřímně omluvil, pokud se kdykoliv objevili pochyby o nepoctivosti zpráv, které byly dnes zveřejněny.

Můj bratranec Gerard mi daroval své játro, aby zachránil můj život a za to jsem mu opravdu vděčný. Po celou dobu byly následovány existující procedury a protokoly a veškerá zdravotnická dokumentace, která to dokazuje, je k dispozici,“ připsal na své sociální sítě sám jeden z aktérů.

Eric Abidal Fundación ve svém jméně i toho Érica Abidala kategoricky odmítá informace, které se objevily v některých mediálních tiskovinách o protizákonnitostech v léčbě jeho nemoci.

Celý proces související s jeho transplantací následoval ustanovený rozvrh a protokoly.

Eric Abidal Fundación  naříká nad tím, že poctivost všech častníků tohoto procesu byla zpochybněna. Éric Abidal prohlásil svůj velký obdiv a je nesmírně vděčný za svou léčbu. Obzvláště pak u svého dárce, svého bratrance Gerarda,“ dodala hráčova nadace.

 

Zdroj: fcbarcelona.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, facebook.com (účet
Eric Abidal), sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Reekwon

5
2018-07-04 22:52:48

Pokud je ta informace nepravdivá, jakože pravděpodobně asi je, je to už velký hnus.

Jhonys

2
2018-07-04 23:15:48

Rosell je gauner, ale proč by dělal něco takového? :D a proč se ta zpráva najednou objevila teď? Tohle je divné.

Pajinos

1
2018-07-04 23:37:45

protože teď probíhá nějaká další fáze vyšetřování mi myslím Adam říkal ... akorát jsem to zapomněl zmínit v článku ... pošlu ho tady, on má více info :D

Skadrys

1
2018-07-04 23:39:00

nemám detaily. Ale po roce a něco ve vězení začíná běžet soudní proces pokud se nepletu, tak se předkládají důkazy a policie má odposlechy a tam byla údajně tato informace.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.