FC Barcelona a Ramón Rodríguez přezdívaný Monchu dosáhly dohody týkající se obnovy vzájemné smlouvy, která druhého jmenovaného udrží v klubu další tři roky s možností automatického prodloužení o bonusové dva. Stejně jako v případě většiny jeho kolegů byla i jeho výkupní cena stanovena na rovných 100 milionů eur.

Monchu přišel do Katalánska v roce 2012 z Mallorcy a jako první se připojil k týmu Infantil A. Postupně se tento střední záložník, který umí zahrát i na postu defenzivního štítu, vedle zmiňované kategoriistal mistrem v řadách Cadet B, Cadet A a Juvenil A. Svůj debut za béčko si odbyl v 19. kole posledního ligového ročníku.


Monchu pozújící u nápisu před vchodem do Centre de Formation Oriol Tort

Stalo se tak na hřišti Cádizu, kde naskočil na druhou půli vzájemného duelu, jenž skončil porážkou Blaugranas 1:3. Celkem odehrál v dresu rezervy 6 ligových klání, z nichž do pěti naskočil v základní sestavě. Proti Rayu Vallecanu si pak na Miniestadi připsal i jednu branku. Rozhodující byl i v UEFA Youth League a to v její podzimní části.

Na jarní se už nastálo přesunul do B-týmu. Pro vaši úplnost dodejme, že se tento 173 centimetrů vysoký fotbalista narodil přímo v Palma de Mallorca a jeho upřednostňovanou nohou je pravá. Tržní hodnota činila na konci května letošního roku 300 tisíc eur a jeho oděvním sponzorem je stejně jako v případě klubu Nike.

 

Video

Dosavadní kariéra Monchua v FC Barceloně

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat

Video: instagram.com (účet fcbmasia)

Komentáře

Mejra

3
2018-07-09 19:08:27

Rozum nakonec precejen vyhral dikybohu

Skadrys

2
2018-07-09 19:12:05

dnes se podepisuje hodně. a na zítra a středu ještě podepíše miranda a collado.

Mejra

3
2018-07-09 20:30:19

jj postrehl jsem je to tak dobre ted uz jen jim dat sance to je kamen urazu

Pajinos

2
2018-07-10 10:40:48

přesně tak, ono prodloužit je hezká věc, ale pokud ti kluci nedostanou šanci na úrovni výše, pak je to prakticky zbytečné ... ostatně já už se celkem přestávám divit tomu Sergiu Gómezovi, jak pláchl do BVB - tam už má dva starty za áčko, když už bylo o lize rozhodnuto

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.