Óscar Mingueza, Jandro Orellana a Guillem Jaime mají nové smlouvy s FC Barcelonou. Oficiálně to stvrdili svými podpisy včera odpoledne. První dva jmenovaní prodloužili na tři roky s možností prodloužení o další dva, zatímco Jaime se upsal do roku 2020, taktéž s možnými dvěma roky navíc. Všichni tři mladíci, kteří byli letos u vítězství v UEFA Youth League s výběrem Juvenil A, pak mají stanovenou výkupní cenu na 100 milionů eur, stejně jako Monchu či jejich další kolegové.

 

Óscar Mingueza García je obránce, který se narodil 13. května roku 1999 v Santa Perpetua de Moguda a který celou kariéru strávil v Barceloně. Začínal v FCBEscole a postupně se propracoval skrze mládežnické výběry. Jeho kvalit si jako první všiml Sergi Milà v A-týmu do dvanácti let. Byl u zisku mistrovského titulu ve všech týmech, ve kterých působil a objevil se i v reprezentaci Španělska do devatenácti let. Tento devatenáctiletý stoper měří 185 centimetrů a hraje hlavně pravou nohou.


Alejandro Orellana Gómez je záložník narozený 7. srpna 2000, jenž do klubu přišel v roce 2014 z konkurenčního Espanyolu. Předtím hrál také za Escola de Futbol Gavà. Dnes sedmnáctiletý středopolař, který umí zahrát i jako defenzivní štít, slavil svůj první titul v mančaftu Cadet B. K němu přidal další v Cadetu A a v obou Juvenilech. S La Rojou, u které debutoval 10. března 2017 a za níž nasbíral 8 startů, pak vyhrál Euro U17, kde se zranil ve finále proti Anglii, až musel na operaci.


Guillem Jaime Serrano se narodil dne 6. května roku 1999 v Tarragoně a působí převážně na pozici pravého beka. Pravonohý hráč ale dokáže zahrát i výše na křídle. Do systému FCB přišel jako dítě z Torreforty a poprvé si zahrál za tým do sedmi let. Spousta času strávená v taxi se mu poprvé vyplatila prvním mistrovským titulem v týmu Alevín A a letos byl kapitánem Juvenilu A, kde se radoval z ligové trofeje a již zmíněného evropského poháru po finále s Chelsea.

 

 

Video

Vyjádření Óscara Minguezy, Jandra Orellany a Guillema Jaimeho po podpisech nových smluv (9. července 2018)

 

 Fotogalerie

Další tři nové smlouvy pro Minguezu, Orellanu a Jaimeho (9. července 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.cat, instagram.com (účet
fcbmasia)

Komentáře

Guaje

0
2018-07-10 12:47:17

takhle to má vypadat! teď ještě zúžit kádr A-týmu z aktuálních 27 hráčů...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.