Aloísio Pires přišel v roce 1988 ze Sport Clubu Internacional sídlícím v Portu Alegre a za dvě sezóny stihl odehrál 48 zápasů.


Útočník Carlos Roberto de Oliveira, přezdívaný též Roberto Dinamita, dorazil na sezónu 1979/80 z Vasco da Gamy, kam se nakonec i vrátil.


Paraguayec Julio César Romero známý pod zkratkou Romerito piřšel z Fluminense v ročníku 1988/89 s cílem vyztužit střed pole.


Giovanni Silva byl dalším Brazilcem, který přišel z rodné domoviny - konkrétně pak ze Santosu v létě roku 1996. Nakonec forvard s Blaugranas vyhrál 6 trofejí.


Fábio Rochemback byl druhou posilou ze Sport Clubu Internacional. Záložník přišel na Camp Nou v roce 2001 a debutoval v pouhých devatenácti letech.


Jeden z nejlepších Kanárků v dějinách, Neymar Júnior, dorazil z již zmiňovaného Santosu v roce 2013. Křídělník předváděl celé 4 roky skvělé výkony, než odešel do PSG.


Letos v zimě pak z Palmeirasu dorazil vytáhlý kolumbijský stoper Yerry Mina, který stejně jako Neymar figuroval i na letošním Mistrovství světa FIFA v Rusku.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.