• Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo se narodil 12. srpna roku 1996 a s fotbalem začínal v rodném městě Goiânia, za tamní Goiás, do něhož přišel jako dvanáctiletý. Poté, co si jej všimli na mládežnickém turnaji, mu zástupci Grêmia zařídili přestup.
  • V lednu roku 2015 se po skvělých výkonech na Copa São Paulo de Futebol Júnior dostal z juniorky do áčka celku, ve kterém působil i Ronaldinho Gaúcho a které tehdy vedl Luiz Felipe Scolari. V něm nakonec získal 3 trofeje a to pohár v roce 2016, Pohár osvoboditelů o rok později a letos přidal Recopu Sudamericana.

  • Vcelku nečekaně přišel jeho debut proti Aimoré v soutěži Campeonato Gaúcho. Po vystřídání v poločase za argentinského krajního beka Matíase Rodrígueze už si ale v té sezóně nepřipsal žádné starty za seniorský výběr. Ligová premiéra přišla v nadcházejícím roce a to až v posledním kole, kdy střídal Kaia Mendese při domácí porážce 0:1 s Botafogem.
  • V roce 2017 se z Arthura stal po působení v Primeira Lize a Campeonato Gaúcho plnohodnotný člen A-mužstva. Při remíze 1:1 s Clubem Guaraní v Copa Libertadores byl ve sévm debutu v soutěži jmenován nejlepším hráčem utkání díky 40 přihrávkám a 100% úspěšnosti.

  • Díky svému hernímu stylu se mu okamžitě dostalo srovnání se španělskými záložníky Andrésem Iniestou a Thiagem Alcântarou, což vyústilo v zájem evropských gigantů, jako Chelsea, Atlético Madrid či právě Barcelona.
  • Svůj první seniorský gól dal přitom až loni v květnu. Stalo se tak při zápase v Copa do Brasil proti Fluminense, kdy otevíral skóre, které nakonec skončilo 3:1. V červenci pak přidal druhý zásah, první v lize, kdy se prosadil při dalším vítězství stejným rozdílem nad Vitóriou.

  • Dne 11. března 2018 dosáhla FC Barcelona předběžné dohody s Grêmiem. Katlaánci souhlasili, že získají předkupní právo za 30 milionů eur + 9 dalších v bonusech. Včera pak došlo k potvrzení koupě a Arthur podepíše smlouvu na 6 let. Stává se tak devětatřicátým Brazilcem, který kdy na sebe navlékne dres katalánského celku, z nichž posledním je Philippe Coutinho.
  • Co se mezinárodní kariéry týče, 172 centimetrů vysoký záložník reprezentoval Brazílii na úrovních do sedmnácti a dvaceti let. V prvně jmenovaném družstvu si zahrál na Jihoamerickém mistrovství této kategorie v roce 2013.

  • V hlavním výběru, jenž aktuálně vede Tite, si ještě nezahrál a to i přes fakt, že 15. září loňského roku obdržel nominaci na kvalifikační souboje proti Bolívii a Chile a dokonce byl letos v květnu na soupisce náhradníků pro světový šampionát v Rusku.
  • Kolem a kolem se jedná o talentovaného středopolaře, jehož hlavní předností je kombinační hra. Jde o hráče, který miluje hru na jeden dotek a vytváří šance kombinacemi se svými spoluhráči na hraně vápna. Umí se zbavit svého strážce, dobře kryje balón a snaží se útočit.

 

 Video

Medailonek o Arthurovi Melovi

 

Zdroj: fcbarcelona.com, wikipedia.org
Foto: fcbarcelona.com, wikipedia.org

Video: youtube.com (kanál FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.