FC Barcelona a Juan Miranda dosáhli dohody týkající se prodloužení svého vzájemného kontraktu o další 3 roky s možností navýšení o 2 navíc. Výkupní klauzule pak byla stanovena na 200 milionů eur. Stejně jako v případě ostatních hráčů vám i nyní představíme držitele nové smlouvy. Ten se narodil 19. ledna roku 2000 v Olivares a je mu tedy 18 let. Jedná se o levého beka se silnější levou nohou.

Miranda dorazil do klubu teprve před čtyřmi lety jako odchovanec Betisu Sevilla a zapojil se do týmu Cadet A. V La Masii se stal mistrem napříč oběma týmy Cadetu a Juvenilu a jednou vyhrál i UEFA Youth League, ve které si připsal 8 startů. Celkem stihl Miranda odehrát v béčku - ať už pod Gerardem Lópezem či Franciscem Javierem Garcíou Pimientou - 7 zápasů a v nich dokonce zaznamenal i jednu branku, když se prosadil na Miniestadi proti Granadě.


Juan Miranda pózující u klubového loga v kancelářích na Camp Nou

Andalusan měřící 183 centimetrů má na svém kontě pokoření dvou rekordů - je nejmladším hráčem, který debutoval za španělskou reprezentaci do šestnácti let, když mu bylo pouhých 14 let, a je prvním hráčem narozeným v roce 2000, jenž si 19. srpna 2017 připsal na stadionu Realu Valladolid svůj debut v LaLize 1|2|3, což je druhá nejvyšší soutěž ve Španělsku.

Osmnáctiletý zadák vyhrál loni s La Rojou U17 Euro této kategorie a ve stejném týmu byl u zisku stříbrných medailí na Mistrovství světa v Indii. V o rok starším mančaftu se pak letos radoval z vítězství na Středozemních hrách v Tarragoně, kde se povedenými výkony korunovanými hattrickem ve finále blýskl i jeho spoluhráč Abel Ruiz, jenž prodloužil minulý měsíc.

 

Video

Dosavadní kariéra Juana Mirandy v FC Barceloně

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat

Video: instagram.com (účet fcbarcelonab)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.