FC Barcelona a Àlex Collado Gutiérrez se dohodli na pokračování svého vzájemného kontraktu, který má nově platnost tří let + dalších dvou možných a výkupní klauzuli, která původně čítá 50 milionů eur. V případě, že se hráč dostane v době trvání smlouvy do A-týmu, mu bude automaticky navýšena o 50 % na obvyklých 100 milionů.

Collado je devatenáctiletým středopolařem narozeným 22. dubna roku 1999 ve Vallés, jenž do Barçy vsotupil v roce 2009. Prvním celkem tohoto dnes 173 centimetrů vysokého fotbalisty byl Aleví B. Postupně se stal mistrem u celků Aleví A, Infantil A, Cadet B, Cadet A a nakonec Juvenil A, kde si zahrál i 10 zápasů v UEFA Youth League.


Zleva Guillermo Amor, Sílvio Elías, Àlex Collado, Josep Segura a Éric Abidal

V nich si připsal 4 branky - mimojiné do sítě Manchesteru City v semifinále - a i díky nim se nakonec ve 31. kole LaLigy 1|2|3 v minulé sezóně dočkal debutu za muže, když za béčko odehrál 70 minut utkání na půdě La Hoyi Lorcy. Collado se s jedenácti ligovými zásahy stal nejlepším střelcem soutěže zvané Divisió d'Honor Juvenil, ve které tým do devatenácti let působí.

Dodejme, že před současným působením u FCB hrál od roku 2006 u konkurenčního Espanyolu a do té doby oblékal dresy Gimnàstic Mercantil. Na svém kontě má i jeden zápas ve španělské reprezentaci U19, kde debutoval loni v listopadu, konkrétně 14. Jeho zástupcem je agentura AL Eventos Deportivos a při hře preferuje levou nohu.

 

 

Video

Dosavadní kariéra Àlexe Collada v FC Barceloně

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat

Video: instagram.com (účet fcbarcelonab)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.