1. Gól Alby proti Valencii

Divoký zápas proti Los Che rozhodl jejich bývalý hráč, nyní v řadách Barçy. Jordi Alba se v závěrečných minutách souboje prvního celku s druhým prosadil a udržel tak Barceloně čtyřbodový náskok v tabulce.

Jordi Alba zakončující před Martínem Montoyou, mimochodem exbarcelonistou

2. Vítězství 3:0 v El Clásicu na Santiagu Bernabéu

Možná vůbec nejlepší zápas odehráli barcelonští na půdě madridského Realu. Obzvláště druhý poločas nabídl opravdu spektakulární podívanou korunovanou góly Luise Suáreze, Lionela Messiho a Aleixe Vidala a po triumfu Katalánců zaostával Bílý balet v tabulce už o 14 bodů.

Luis Suárez slavící svou trefu do sítě Realu Madrid

3. Obrat na Anoetě

Až do letoška zakletý stadion. Na stánku Realu Sociedad nevyhráli barcelonisté dlouhých 10 let. A ani letos to s jejich šancemi nevypadalo dobře, když v jednu chvíli prohrávali už 0:2. Nakonec však nasázeli 4 branky a výsledkem 4:2 zlomili ono dlouhé prokletí.

Paulinho Bezerra zakončující přes Géronima Rulliho

4. Messi skolil Atlético

Klíčový šlágr mezi dvěma nejlepšími týmy ligy hraný na Camp Nou rozhodl díky své úžasnosti Lionel Messi, který v něm překonal slovinského brankáře v řadách Atlética Madrid Jana Oblaka po parádním přímém kopu - v té době jeho pátý v sezóně.

Lionel Messi zahrávající přímý kop přes zeď Los Colchoneros

5. Magické dvě minuty na Seville

Předehra letošního pohárového finále byla opravdu vyrovnaná. Sevilla se ujala dvoubrankového vedení, nicméně v 88. a 89. minutě rozhodli o obratu Luis Suárez a Leo Messi, díky nimž brala Barça bod a udržela si svou sérii neporazitelnosti na 37 zápasů. Rekordní záznam nakonec srovnala i překonala.

Luis Suárez a Paco Alcácer na stadionu Ramona Sáncheze Pizjuána

6. Výkony brankářů

Dohromady mají na svém kontě za uplynulý ročník 59 zápasů a udrželi úctyxhodných dvaatřicet čistých kont. Ať už mezi třemi tyčemi stojí Marc-André ter Stegen či Jasper Cillessen, Barcelona je v dobrých rukou. V lize obdržel prvně jmenovaný druhý nejmenší počet branek - 29.

Marc-André ter Stegen a Jasper Cillessen při jedné z rozcviček na Camp Nou

7. Branková konstrukce

Vstřelených branek pak mohlo být mnohem víc, nebýt brankové konstrukce, která svěřencům Ernesta Valverdeho zamezila hned šestačtyřicetkrát ve vsítění branky. Messi jí trefil osmnáctkrát, osmkrát Suárez, čtyřikrát Ivan Rakitić s Paulinhem, třikrát Philippe Coutinho a Gerard Piqué a po jednom orazítkování měli Alba, Gerard Deulofeu, Sergi Roberto, Sergio Busquets, Thomas Vermaelen a Andrés Iniesta.