O pocitech

Je to den plný emocí. Jsem velmi šťastný, že jsem tady, protože to byl můj sen z dětství. Když jsem se dozvěděl, že o mě stojí Barcelona, cítil jsem se fantasticky. Jsem velmi vděčný, že si mohu plnit sny. Velmi dobře se o mě starají a nemůžu se dočkat, až načnu dobrodružství v tomto klubu. Využiji šance nastupovat po boku těch velkých hráčů, o čemž jsem vždy snil. Vím, že mohou nastat obtížné časy, ale i v těchto momentech se budu snažit něčemu přiučit.

O preferované pozici

Pohybuji se hlavně ve středu pole, ale udělám cokoliv o co mě požádá trenér nejlépe, jak dovedu. Jsem velmi spokojený.

O porovnání s Xavim Hernándezem a Andrésem Iniestou

Samotný fakt, že jsem s nimi srovnávám, je pro mě úžasný a ctí. Je to fantastické být porovnáván s takto skvělými hráči. Vždy jsem je obdivoval a myslím si, že si jsou celkem podobní. Na hřišti odváděli podobné úkoly. Nemohu říci, na kterého vzpomínám více.

O tlaku kvůli těmto srovnáváním

Ne, necítím tlak, když mě někdo s kýmkoliv srovnává. Každý je jiný a já jsem sám sebou. Mám před sebou dlouhou cestu a musím všem dokázat, jakto, že jsem se ocitl tady. Vím, čeho tito hráči dosáhli a jsou pro mě vzorem hodným následování. Vytvářeli historii klubu a budu pracovat tak, abych se k nim co nejvíce přiblížil. Jsem si jistý, že se hodně přiučím od svých kolegů a doufám, že se od nich naučím spoustu věcí, stejně jako od realizačního personálu.

O Brazilcích v Barceloně

Jsem rád, že mám možnost oblékat dres Barcelony a užiji si to, protože se nacházím ve společnosti skvělých hráčů. Od doby, kdy jsem byl dítě, jsem sledoval skvělé brazilské fotbalisty hrát na Camp Nou a vždy se jim dařilo. Pocházíme z jiné země, ale kultura je velmi podobná. Díky stylu Barcelony jsem si vždycky myslel, že skončím tady.


Arthur Melo při prezentaci na hřišti

O herním stylu Grêmia

Grêmio a Barcelona hrají odlišně, ale znám styl Barçy, protože jsem jí sledoval a díval se na její zápasy už od mala. Učil jsem se jejímu způsobu hraní, ale teď se budu učit ještě více. Vím, že mi pomohou mí přátelé a vydám ze sebe to nejlepší.

O Ernestovi Valverdem

S Ernestem Valverdem jsem ještě nemluvil, ale doufám, že brzy budu. Pokusím se pochytit všechnu jeho znalost a převést jí do reality. Už se nemohu dočkat.

O očekávání

Byly to dlouhé měsíce. Mluvil jsem s Neymarem, Coutinhem a Paulinhem. Všichni mi o tomto skvělém klubu říkali samé dobré věci a ujistili mě, že se tu dobře pracuje, lehce se adaptuje na tuto kulturu a město je úchvatné.

O absenci nominace na Mistrovství světa v Rusku

Měl jsem vážné zranění. Chtěl jsem pomoci své reprezentaci na Mistrovství světa. Myslím si, že pobyt v tak velkém klubu, jakým je Barcelona, po boku tak skvělých hráčů mi pomůže ve vývoji a v budoucnu se dostat do brazilského národního týmu.

O tom, co může Arthur přinést

Myslím si, že Barceloně nic nechybí. Má skvělé hráče a já se pokusím přizpůsobit co nejrychleji to bude možné. Mohu pomoci týmu při držení míče a kontrole hry. Podle mého má charakteristika pasuje do Barcelony.

 

Video

Kompletní záznam z prezentace Arthura Mela jako hráče FC Barcelony (12. července 2018)

 

 Fotogalerie

Prezentace Arthura Mela v FC Barceloně (12. července 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, twitter.com (účet
FC Barcelona)
Video: youtube.com (kanál FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.