Historické turné po Spojených státech amerických je v plném proudu. V 8 hodin ráno místního času (17 toho zdejšího), čili s tříhodinovým zpožděním odůvodněným i pozdějším vzletem letadla, se na druhém hřišti pojmenovaném po Ronaldu Luisi Nazariovi de Limovi objevila skupina čtyřiadvaceti fotbalistek, z nichž 20 bylo svěřenkyň Frana Sáncheze a 4 členky rezervního výběru - jmenovitě Carla Armengolová, Aida Esteveová, Paula Gutiérrezová a Jana Fernándezová. Nechyběla ani nová gólmanská trojak Gemma Fontová.


Trenér mužského A-týmu Ernesto Valverde zdravící všechny hráčky

K týmu se podle původního avíza připojily Andressa Alvesová s Pamelou Tajonarovou a nechyběly ani posily Kheira Hamraouiová, Andrea Pereirová a Stefanie Van der Gragtová. Dále byly přítomny Melanie Serranová, Vicky Losadová, Gemma Giliová, Marta Torrejónová, Mariona Caldenteyová, Alexia Putellasová, Sandra Pañosová, María Leónová, Leila Ouahabiová, Toni Dugganová, Bárbara Latorreová, Elise Bussagliová, Nataša Andonová a Lieke Martensová.


Alexia Putellasová v akci

Po skončení trénování došlo na setkání s áčkem vedeným Ernestem Valverdem a společné foto. K mikrofonům se pak na slovíčko zastavila Alexia. „To, že jsme tady, je koneckonců velice pozitivní. Je to rozhodnutí, které opět ukázalo, jak je nám klub oddaný a jaké podpory se nám od něj od začátku dostává. Jsme nadšené z toho, že zde můžeme být. Cestování s mužským týmem a užívání stejného zázemí jen dokazuje, na jak vysoké úrovni jsme a je to skvělé,“ vyprávěla vášnivě o pobytu za mořem při interview s novináři, kteří měli prvních 15 minut přístupných.

Jsme nadšené a tak šťastné, že nás do toho klub zapojil. Má to co do činění s tím nosit tento znak. Barça je velký klub, je čím dál tím více oddán ženskému týmu a my jsme rády, že jsme toho součástí. Je to krok správným směrem. Klub stanovuje nové standardy tím, že zprofesionalizoval tým a nyní zařídil turné s muži,“ dodávala Putellasová, jež dále pohovořila o cílech pro nadcházející rok. „Nadcházející sezónu chceme vyhrát ligu a jít o krok dál v Lize mistrů. Chceme bojovat za všechno.“ Na závěr ještě podala svůj názor na nejnovější přírůstky v týmu.

Teprve jsme začaly a máme za sebou pár tréninků, ale jsem si jistá, že hráčky, které přišly, vnesou do týmu něco svého. A k těm, které nemohly zde pokračovat nebo odešly, nezbývá než jim s rukou na srdci poděkovat za všechno, co udělaly pro ženský fotbal. Každá přispíváme trochou.“ Za zmínku ještě stojí  včerejší 27. narozeniny Angličanky Toni Dugganové, která dostala hned několik dortů při různých akcích - ať už při diskuzi s fanoušky či následné večeři na hotelu. Jménem redakce webu www.forcabarca.cz se dodatečně přidáváme s přáním všeho nejlepšího.

 

 Výběr z Instagramu

?????+?! Ya estamos de vuelta! Happy birthday Toni!!!! ????????

Příspěvek sdílený Marta Torrejón (@marta_torre_8),

@fcbarcelona & @fcbfemeni ????????#Barçaontour

Příspěvek sdílený Lieke Martens (@liekemartens),

 

 Videa

Hráčky Barcelony absolvovaly první cvičření v USA (25. července 2018)

Vyjádření Alexie Putellasové v Beavertonu (25. července 2018)

Záběry z prvních tréninků FC Barcelony v Beavertonu (25.-26. července 2018)

 

 Fotogalerie

Hráčky Barcelony absolvovaly první cvičení v USA (25. července 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com, facebook.com (účet
FC Barcelona Femení), instagram.com (účty marta_torre_8, fcbfemeni, sanpanos, fcbarcelona, andressaalves9oficial a liekemartens)
Video: youtube.com (kanál 
FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.