Jak probíhají přípravy na nový ročník?

Dobře, už jsem naprosto adaptovaný týmu. Hráči, trenéři a také fanoušci mi pomáhali s usazením do něj od samotného začátku a myslím si, že tato sezóna bude lepší jak ta předchozí.

Sergi Roberto hraje v průběhu předsezónní přípravy jako defenzivní záložník. Znamená to pro vás větší šanci hrát?

Nevím. Dle mého je to rozhodnutí trenéra. Oba dokážeme zahrát na pravé straně obrany a pokusíme se Barçe pomoci k dosažení jejích cílů. To je náš prioritní cíl.

Bude v příští sezóně cílem vyhrát Ligu mistrů?'

Ano. Cílem Barcelony je vyhrát všechno každý rok. Uvědomujeme si, že máme odpovědnou kvalitu na to, abychom triumfovali ve všech soutěžích. Je to naší prací a letos je to stejné, jako každý rok. Liga mistrů, LaLiga a Copa del Rey jsou hlavními cíli a uděláme všechno proto, abychom v nich vyhráli. Je zapotřebí pokračovat v práci.

Jak se přizpůsobují noví hráči?

Velmi dobře, jak můžete ostatně vidět sami. Přišli k nám nedávno a dokonce už dávají branky. Pokouší se dostat do konceptu trenéra. Snažím se jim pomoci jak to jen jde a to díky jazykové vybavenosti. Hodně spolu s dvěma Brazilci hovoříme v portugalštině, ale s adaptací jim pomáhají všichni spoluhráči.

Ztratí LaLiga a Real na odchodu Cristiana?

Real je Real a my jsme Barcelonou. To je pro nás důležité. Vždy si hledíme svého a na ostatní se nedíváme.

Od vašeho sporu s Neymarem uplynul rok. Jak vzpomínáte na ten moment?

Takové situace jsou vždy obtížné, ale na trénincích se stávají. Všichni trénujeme s obřím závazkem a čas od času se tyto věci objeví v každém týmu. Všichni hráči jsme tady a tvrdě makáme proto, abychom napomohli Barçe k dosažení cílů. Není mezi námi žádná rivalita, každý chceme být ve formě a uvidíme, koho trenér postaví do sestavy.

Co musíš udělat, aby ses dostal do základní sestavy Barcelony?

O tom rozhoduje trenér. Jsme tu proto, abychom mu pomohli s rozhodováním. Všichni chceme hrát.

Stál problém s nedostatkem startů za absencí nominace na světový šampionát?

Možná ano, možná ne. Bylo to opět rozhodnutí kouče a to musíte respektovat.

Předtím, než jste přišel do Barcelony, jste byl ofenzivně laděným hráčem. V tomto týmu je obtížné bránit. Jak probíhá adaptace?

Dobře. Jak jsem říkal, trenérský tým a kolegové mi pomáhají. Dávají mi rady, kde se mohu zlepšit a to nejen v obraně, ale celkově vzato ve hře.

 

 Video

Vyjádření Nélsona Semeda a Marca-Andrého ter Stegena v San José (2. srpna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.