Byl jsi nedočkavý až se vrátíš?

Hodně. Teď jsem zase zpátky s týmem a chci v této sezóně dosáhnout něčeho dobrého.

Je cílem Liga mistrů?

Samozřejmě. Bojujeme o všechno a pokaždé se o to snažíme. Toto je plán Barcelony v obecném měřítku a Liga mistrů je opět naším cílem i v této sezóně.

Rozumněl by jsi přání Cillessena odejít? Jasper jednou říkal, že by chtěl více chytat, ale nemá v plánu stát proti klubu.

Toto je jedna z věcí, o které nemůžu mluvit. Tyto záležitosti záleží na jeho osobním rozhodnutí. Chápu, že chce hrát, ale zároveň chci být jedničkou já a hrát ve všech soutěžích. Ví to on i klub.

Bylo těžké nehrát za národní tým Německa?

Ano. Pokud odehrajete takovou sezónu, jaká byla ta předchozí, přistupujete k mistrovství s velkými vyhlídkami. Musíte však respektovat rozhodnutí kouče. Bylo obtížné nenastoupit, ale byl jsem připraven pomoci týmu a přinejmenším jsem se o to mohl pokusit. Je škoda, že jsme nepostoupili mezi nejlepších 16 týmů, což bylo naším cílem, stejně jako zopakovat úspěch z před čtyř let. Takový je ale fotbal a někdy to vyjde tak, jak si nepřejete.

Jak hodnotíš Real Madrid?

Má skvlěý tým, stejně jako my. Bude obtížným sokem a to s Ronaldem nebo nebz něj. Portugalec je hráčem, který v minulosti byl rozdílovým v mnoha zápasech, ale my se soustředíme na naší hru a pokud se budeme dobře prezentovat a věřit si, máme šanci, tak jako v minulé sezóně.

Chtěl bys, aby Cillessen zůstal?

O tom nerozhoduji já, ale Cillessen. Mezi námi je všechno v pořádku a máme dobrý vztah. Když hraje, podporuji jej a když hraji já, on podporuje mě. Nikdy jsme o sobě neřekli špatného slova.

Přál by sis být jedním ze čtyř kapitánů Barcelony?

O tom rozhoduje celý tým. Není to tou nejdůležitější věci, ale je mi ctí, že je skloňováno mé jméno. Být jedním z kapitánů Barcelony by bylo velkou poctou a rád bych se toho zhostil, ale není to pro mě to hlavní. Nepotřebujeme čtyři kapitány, ale mnohem více. V týmu jich je více než čtyři a pro mě osobně to není až tak důležité.

Není to poprvé, co jste si zkrátil dovolenou. Posilují tyto detaily tvou pozici v kabině v cestě za kapitánskou páskou?

Dělám to proto, že chci být v dobré formě. Můžeme si zahrát v zajímavých přátelácích a každý chce nastoupit. Vše záleží na trenérovi, ale soupeři se mi zdají zajímaví.

 

 Video

Vyjádření Nélsona Semeda a Marca-Andrého ter Stegena v San José (2. srpna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Reekwon

top komentář
20
2018-08-03 12:39:10

Skvělý brankář, hodně sympatický člověk a víceméně i dost nedoceněný brankář. Na různé nominace vždy člověk vidí ty stejná jména z Anglie, která dostávají mnohem více gólů než on. Přitom Marc někdy dokáže chytit takové věci, které člověka zvednou ze židle, přesto je stále opomíjený.

Reekwon

3
2018-08-03 13:08:05

Sry ale -1 si nezasloužím, je to dobrý názor, takže si dám plus :D :D :D

Romca

0
2018-08-03 17:01:57

Už máš TOP Komentář :D Jinak souhlasím.. když jsem viděl na MS ty chyby brankářů..

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.