FC Barcelona a KAS Eupen dosáhly dohody o přestupu hráče Moussy Waguého z druhého jmenovaného celku do prvního. K dokončení přesunu zbývá pouze podepsat kontrakt, což proběhne v nadhcázejících dnech. V pátek dopoledne absolvoval Wagué potřebné zdravotní testy ve středisku katalánského klubu a v sobotu už bude poprvé trénovat se svými novými kolegy.

Ve dvou sezónách v barvách Eupenu odehrál Wagué 23 zápasů v lize a 3 v poháru. K tomu si zahrál hned sedmnáctkrát v rámci předkol Evropské ligy. Před angažmá v Belgii byl trénován v katarské Aspire Academy a letos si zahrál i na Mistrovství světa FIFA v Rusku. V prvních dvou zápasech odehrál plný počet minut, ve třetím přidal dalších 15 minut a proti Japonsku zaznamenal i báječnou trefu.

Wagué se ve věku devatenácti let, osmi měsíců a dvaceti dnů stal nejmladším africkým fotbalistou, který se kdy prosadil na světovém šampionátu. Dodejme, že rodák z Bignony hraje na postu pravého zadáka, umí zaskočit na opačné straně či více vepředu a je zastupován agenturou IFM. Měří 177 centimetrů, upřednostňuje pravou nohu a jeho tržní hodnota se po turnaji vyšplhala na 3 miliony.

 

Zdroj: fcbarcelona.es
Foto: fcbarcelona.es

Komentáře

Mejra

2
2018-08-03 20:49:57

budou i posily do mladeze jako carlos peke, sergi serrano, brian pena, diego lopez, brian farinos?

Dody

1
2018-08-03 22:00:58

Že by Palencia do A-týmu na post pravého obránce společně se Semedem, Roberto do zálohy a tenhle místo Palencii do B-týmu?

Mejra

9
2018-08-03 22:12:38

bohuzel spis Palencia do Girony a tento do becka s tim ze na pohar apod by chodil s ackem

Skadrys

-1
2018-08-03 22:52:31

Palencia v Ačku nikdy hrát nebude. Je to sice dříč a kapitán, ale na áčko nemá.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.