Severoamerické turné bylo pro Barcelonu poznamenané absencí klíčových hráčů, kteří měli delší volno díky světovému šampionátu, ale to nebrání vyvození závěrů o tom, jak se dařilo jednotlivým hráčům, jak si vedli nové posily nebo co se dá letos od Katalánců očekávat. I přes výsledek dvou porážek a jednoho vítězství v penaltovém rozstřelu existují ukazatele, které vyzývají k optimismu. Barcelona předvedla poměrně dobrou hru, zvlášť, když měla na hřišti většinu hráčů z prvního týmu a to se může jen zlepšit o hráče, kteří do USA neodjeli.

Podepsaní hráči vypadají dobře

Lenglet, Malcom i Arthur zanechali ve svých prvních zápasech dobrý dojem. Od Francouzského obránce se to víceméně očekávalo. Velmi zodpovědný hráč v obranné činnosti a pozoruhodné vyvážení míče, netrápí se a hraje v klidu. 

Arthur překvapil asi nejvíce a to s jednoduchostí, jakou se přizpůsobil barcelonskému stylu hry a je to pravděpodobně díky tomu, že on sám již od malička hraje podobným stylem, jaký se v barcelonských akademiích vyučuje. Brazilec novému stylu perfektně rozumí a praktikuje barcelonskou hru lépe než hráči, kteří byli v týmu roky. 

Co se týče Malcoma, tak jeho styl hry na hřišti upoutá pozornost. Je silný a může hrát na obou stranách, jedinou slabinou brazilského útočníka je, že se až příliš často se snaží zakončovat sám. Je třeba na tomto aspektu zapracovat, protože by se později mohl objevit problém, když bude muset sdílet míč s Leem Messi a Luisem Suárezem.

Munir porazil Alcacéra

Před turné se předpokládalo, že klub bude hledat zájemce, který bude chtít zaměstnant Munira. Nejnže se tak nestalo, ale dostupné informace naznačují, že v klubu nakonec zůstane a Valverdemu se líbil natolik, že mu bude nabídnuto prodloužení smlouvy. Prozatím je tak Munir první volbou jako náhrada za Suáreze a to právě před Alcacérem. Ten si s největší pravděpodobností bude muset najít nový tým, protože na tomto přípravném turné bylo jasné, že se s ním příliš nepočítá. Nicméně, objevily se zprávy, že Sevilla by ráda získala do svých řad Munira a nabídka by měla být více, než velkorysá. To by tak Valverdeho plány výrazně měnilo. Co se ale pravděpodobně nezmění, je odchod Paca Alcacéra, který za celou dobu svého působení na Camp Nou vůbec nepřesvědčil.

Dilema jménem Rafinha

Brazilec měl podařené turné a vysloužil si chválu Ernesta Valverdeho. Lodivod Barcelony přiznává, že je pro něho Rafinha objevem. Minulý rok se zranil a léčil se opravdu dlouho, když se pak po zranění vrátil, byl doporučen na přestup, nakonec z toho bylo pouze hostování v Interu Milan, který ho měl následně odkoupit, to se však nestalo a Rafinha je zpět v Barceloně, kde zapůsobil. Valverde se tak bude muset rozhodnou, co s ním bude dál. Při pohledu na jeho výkony v USA se zdá, že hráč je více než použitelný. Zadané úkoly na hřišti plnil dobře. Má kvalitu a sebevědomí, což se o něm vědělo. Co s tím bude ale Valverde dělat, to je otázkou. 

Miranda ukázal připravenost pro velký fotbal

Po odchodu Lucase Digna do anglické Premier League a potřebou zaplnit díru pro francouzském obránci, se turné v USA stalo jakýmsi soubojem o místo v prvním týmu mezi Mirandou a Cucurellou. Valverde do všech utkáních stavěl oba dva aby zjistil, kdo by byl pro první tým vzhodnější. Nakonec vše vyznívá nejlépe pro Mirandu, který na hřišti předváděl dobré a stabilbní výkony. Nedá se říct, že by Cucurella vyloženě zklamal, ale do defenzívy často chyboval. 

Sergi Roberto jako vzor pro děti z La Masía

Minuty Sergiho Roberta v posledních letech výrazně vzrostly a s tím i jeho důležitost. Na tomto turné musel působit jako kapitán a svým způsobem i jako veterán, protože byl služebně nejstraší. Sergi Roberto odehrál podařené zápasy a jako záložník si vedl velmi dobře, právě záloha by nyní měla být jeho primární pozici, neboť na pravém kraji obrany si jednoznačně zalouží více prostoru Nelson Semedo, pro něhož je to přirozená pozice. Právě teď ale je Sergi Roberto tím zrdcadlem, do kterého by se měli děti z La Masía dívat sami na sebe.

4-3-3 není mrtvé 

... nebo tak se to alespoň zdá. Na právě odehrané přípravě Valverde praktikoval rozestavení 4-3-3, což jasně ukazuje, že je to pro něho jedna z možností. Vše se rozklíčuje o víkendu v zápase superpoháru proti Seville, zda Valverde skutečně postaví rozestavení 4-3-3 nebo bude sázet na své klasické 4-4-2, se kterým hrál téměř celou minulou sezónu.

Riqui Puig, nadějný chlapec La Masía

Puig byl velkým odhalením amerického turné. Jeho výkony zaskočily všechny fanoušky, kteří nyní žádají, aby byl zapsán na soupisku prvního týmu na zápas proti Seville. Valverde přesto preferuje být opatrnější a stále se nesmí zapomínat, že je v týmu mnoho hráčů, kteří si také zaslouží minuty v prvním týmu. V každém případě je Puig pro Barcelony červstvý vzduch a připomínka toho, že La Masía stále vytváří hráče s profilem podobným jako byl Xavi či  Iniesta. Je otázka, kdo mu dá šanci jako první, pokud se Valverde nerozhodne. Genaro Gattusso jako trenér AC Milan byl z jeho výkonu unešený a byl by rád, kdyby ho mohl získat do AC Milan. 

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Gazdo

7
2018-08-06 14:32:43

Super clanok ;)

Reekwon

4
2018-08-06 15:02:59

Díky :)

citizen98

-4
2018-08-06 19:38:51

Promiň ale s tim 4-4-2 se pleteš...

momo9

6
2018-08-06 22:49:27

ja už sa neviem dočkať kedy začne liga, nech konečne všetci vidime Ernestove plány na ihrisku a nech ho môžme všetci kritizovať :))) takyto pretlak hračov v zalohe som snad ešte nevidel

Gazdo

0
2018-08-07 14:00:26

Ja uz sa chystam ;) :D

Pimpis

5
2018-08-06 23:33:45

Nabíráme obrovskou sílu. Myslím si že to cítí mnoho hráčů a proto se k nám jich už několik připojilo na úkor jiných týmů. Minulou sezónu jsme byli ohromně stabilní, ale teď máme tým který bude dávat ohromné množství gólu. Trochu odvahy od Valverdeho a budou to jatka. :D

Gazdo

1
2018-08-07 14:00:49

Cize valverde out :)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.