Barcelonská legenda Xavi Hernández pohovořil o nové vycházející hvězdě katalánského klubu - Riquim Puigovi a je potřeba uznat, že legendární záložník je z 18 letého talentu velmi unesený. Puig na sebe výrazně upozornil během letošního předsezonního amerického turné, ale jak sám řekl, nyní je čas vrátit se zpět k B-týmu.

Zde však již přinášíme komentář Xaviho k Riquiho nedávným výkonům: „Jsem velmi šťastný, protože když ho vidím hrát, můžeme vidět totální barcelonskou školu, kterou tak máme rádi. Určitým způsobem nám to připomíná ten fotbal, který jsme před lety zažili. Toto konkrétní DNA naší hry je velmi složité najít ve specifických hráčích. A Riqui jím disponuje. Je talentovaný, vnímá hru správným způsobem a ví vždy, co má udělat, je inteligentní...Doufám, že Ernesto mu dá příležitosti, když si je zaslouží. Myslím, že je už docela připraven, řekl bych velmi připraven, hrát v prvním týmu. Bude záležet jak na jeho mentalitě chtít být barcelonským hráčem, jelikož to není jednoduché, tak na jeho výkonech ve velkých soutěžích, což je také komplikované."

Je těžké říci, kdy Riquiho Puiga uvidíme opět v dresu prvního barcelonského týmu, ale jedno je jisté - tenhle kluk je speciální a již se tak všichni můžeme těšit na jeho oficiální debut v A-týmu.

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: cartilagefreecaptain.sbnation.com

Komentáře

Reekwon

9
2018-08-07 22:15:45

Když vše dopadne dobře, bude ho moci za pár let Xavi trénovat :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.