V tento moment má Barcelona v prvním týmu 6 hráčů, kteří nemají pas ze země Evropské unie. I přes to, že Yerry Mina a Marlon nebudou v příští sezóně využiti, stále má katalánský klub o jednoho hráče navíc, než je dle pravidel pro utkání Španělského superpoháru povoleno (je povoleno mít 3 „neevropské hráče"). Do této čtyřky patří Coutinho, Malcom, Arturo Vidal a Arthur Melo. 

Pravidla španělské ligy uvádějí, že je možné mít v následující sezoně 3 hráče bez pasu EU. To znamená, že klub nyní bojuje s časem, aby Coutinho získal portugalský pas před Španělským superpohárem, či hlavně před začátkem samotné španělské ligy - 18. srpna. Pokud se tak stane, uvolní Coutinho jedno „neevropské místo". Legislativa pro oprávnění disponovat portugalským občanstvím pak uvádí podmínky, za kterých je možné občnaství získat: jeden z páru je již držitelem portugalského pasu a samotné manželství musí být již alespoň tříleté. Coutinho pak v polovině července předal konzulátu všechnu potřebnou dokumentaci a proces je nyní v pokročilé fázi.

Může být někdo ze Superpoháru vyloučen?

Jestli se situace okolo Coutinha nijak nezmění, bude muset Ernesto Valverde ze zápasu proti Seville vynechat jednu z nových letních posil. Do pondělního podpisu Artura Vidala se klub touto možností vůbec nezabýval a nyní tak musí rychle zajistit, aby Coutinho získal svůj portugalský pas co nejdříve. Pokud se Coutinhovi do neděle nepodaří pas získat, je pravděpodobné, že černý petr zůstane v rukou Artura Vidala. Jedním z důvodu je ten, že se reprezentant Chile jako jediný nezúčastnil předsezonní americké přípravy. Druhým důvodem je pak nedávné Vidalovo zranění kolene, po kterém ještě nemusí být plně fit, aby utkání v Tangieru zvládl.

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Dody

2
2018-08-08 14:11:51

Další zápor ohledně jeho přestupu...Když už tak ať černého petra chytne fakt on. A ono už někde bylo oficiálně napsáno, že Mina a Marlon končí, že je v článku napsáno -> I přes to, že Yerry Mina a Marlon nebudou v příští sezóně využiti ?

Jhonys

1
2018-08-08 15:21:10

nebylo, ale redakce Sportu to do článku přednesla jako fakt :D

Skadrys

0
2018-08-08 15:45:54

ale taky to je logické, když 3 místa zaberou Malcom, Arthur a Vidal.

Mina a Marlon mají hotovo, nemůžeme je ani registrovat.

Jhonys

0
2018-08-08 16:02:14

Jop, je to tak.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.