Energický, dynamický a fyzicky stavěný záložník Paulinho přišel do Barcelony minulé léto z čínské ligy za částku 40 milionů eur. Jeho příchod byl však tak nějak považován za zradu „barcelonského stylu" - hry totálního držení míče, během kterého Xavi s Iniestou protivníky ochromili hypnotickou výměnnou míče, po kterém následovala smrtící průniková přihrávka. Jedná se o hru založenou na technice a inteligenci, nikoliv na fyzické síle. V té ohromné Barceloně, kterou si všichni pamatujeme, by byl Paulinho jako marťan. Nicméně Paulinho přišel, vedl si dobře, vsítil 9 gólů, nevyvolával kontroverze a Valverde není z jeho odchodu vůbec šťastný.

Prezident Josep Maria Bartomeu však vyslyšel Valverdeho prosby a do týmu byl přiveden Arturo Vidal, jež představuje velmi podobný typ hráče jako Paulinho - v některých aspektech lepší než Paulinho, ale celkově je spíše ještě více „barcelonskému stylu" vzdálen. Mimo hřiště je pak Paulinho spíše klidným člověkem, zatímco Vidal je spíše „bouřlivák", a to jak na hřišti, tak mimo něj. Tímto způsobem je Vidal také dosti vzdálen od Xaviho nebo Iniesty.

Xavi a Iniesta jsou však pryč a už se jako hráči nikdy nevrátí. Této staré gardě se více podobá Arhur Melo, další letošní letní posila. Pravdou však je, že Xavi s Iniestou byli zosobněním „barcelonskému stylu" a bez nic musí člověk uvažovat jinak. Příchod Artura Vidala pak představuje onu známku nového uvažování.

Co si o dané situaci myslíte vy? Souhlasíte s názorem Alfreda Relaňa? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: as.com
Foto: twitter.com (účet BCN_Raphi)

Komentáře

DrQQ

3
2018-08-09 10:17:22

Obaja sa nám zídu, Arthur aj Arturo.
Arthur sa pekne uviedol na americkom turné, hral s veľkým prehľadom, skvele rozdával prihrávky, držal tempo hry vo svojich rukách, vlastne na svojich nohách, dal úžasný gól Tottenhamu, je to budúci mozog Barcelony v strede poľa.
Vidal je zas prototyp bojovníka (takto nejak si predstavujem hrdinu z gréckych bájí doby bronzovej :-) ), burcovateľa, hráča, ktorý nevypustí súboj, hrá až do krvi, taký typ ako bol Javier Mascherano, len je ešte lepší technicky a najmä strelecky. Barcelona takýto typ veľmi potrebuje, škoda, že má už toľko rokov, no na najbližšiu dobu pre zvýšenie a udržanie bojovej morálky priam ideálny.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.