Arturo Vidal

Jedná se o hráče, od něhož očekáváme a doufáme v přínos spousta energie do středu pole. Má velké zkušenosti a statistiky u všech klubů ukazují na to, že odehrává spoustu zápasů, v nichž zanechává svou stopu. Jeho hra je agresivní a to pro nás může být velmi dobré. Svým profilem, který je jiný než u našich hráčů, mi připomíná Paulinha.

Očekávání od tohoto přestupu

V krátkodobém, střednědobém i dlouhodobém horizontu očekáváme, že nám Vidal hodně pomůže. Zanedlouho hrajeme o španělskou Supercopu a nevíme, v jaké formě tento hráč bude. Spoléháme však na jeho podporu. Je zvyklý nastupovat v důležitých zápasech a přestupovat mezi ligami - v tomto případu z té německé do španělské. Myslím si, že tato změna pro něj nebude šokem.

Autor přestupu

Nevytvářím žádosti nebo seznamy hráčů, kteří mohou přijít do týmu. Tento transfer byl učiněn klubem a do toho procesu se zapojujeme všichni.

Rafinha Alcântara

Prochází velmi dobrou částí přípravy a uvidíme, co se stane. Musíme počkat na to, co se nakonec stane. V první části předchozí sezóny nehrál příliš často a později jsem jej nemohl využít. Až do ledna jsem ho neviděl a do toho musíte počítat s jeho očekáváními.

Konec přestupů v tomto okně?

Já jsem trenérem a nemám klíč, který by otevíral či zamykal dveře. Jako všechny kluby jsme i my v FC Barceloně otevření zlepšování našeho týmu. Nevíme, co se stane a jsme připraveni na vše.

Jasper Cillessen blízko odchodu?

Je blíže setrvání než odchodu. Aktuálně si nedokáži představit odlišnou situaci. Nevím o všem, ale je hráčem se kterým počítáme. Je to skvělý brankář a jsme s ním spokojení. Očekáváme, že jej budeme mít k dispozici a je to velký profesionál.

Arturo Vidal a barcelonský styl hry

Chápu a rozumím odlišným názorům, ale podobné kontroverze vyvolal loni přestup Paulinha a to ještě před tím, než by hráč stihl odehrát jedinou minutu. Postupem času se ukázalo, že pro nás byla jeho přítomnost důležitá. V našem klubu je prostor pro odlišné typy hráčů. Někdo vyznává jeho styl, jiný jej obohacuje. Příkladem toho je Abidal, který se adaptoval týmu i přes to, že vyznával jiný herní styl. Ten může být obohacován a nemělo by být považováno za špatné, pokud je někdo trochu odkloněný od týmové DNA.

Paul Pogba

Pogba hraje v jiném klubu. Hráči jiných klubů by měli být respektování a nebýt oceňování na přestupovém trhu, kde se objevuje hodně jmen. Musíte respektovat jak jeho, tak klub.

Gennaro Gattuso

Pomalu zapomínáme na to, že hrajeme s Milánem. Neznám Gattusa příliš dobře, ale vidím, že jako trenér dodává totéž, co jako hráč. Má temperament a tím nakaží i tým. Milán je válečným a dobře organizovaným celkem. V utkání s Tottenhamem jsme viděli, že je těžké jej překonat. Trenérův duch se přenáší na ten týmový.

Riqui Puig a jeho působení v áčku

Neovládám to, hráči se navzájem dobírají. Moc na tom nesejde. Sledujeme jej a zbytek hráčů. Mají za sebou těžké zkoušky a jsem šťastný z jejich přístupu v obtížných podmínkách. Chceme hráče, kteří kombinují hraní za A-tým a za rezervu - tak, jak jsme to dělali s Aleñou. Uvidíme, jak tomu bude v případě Puiga.

Arturo Vidal a posílení v důležitých okamžicích Ligy mistrů

Doufáme, že tomu tak bude. Má úžasná čísla a je pravidelným členem základních sestav. Tým má místo pro hráče jako Arthur, ale také pro takové, jako Vidal a Paulinho, což se ukázalo v minulém ročníku. Řeklo se toho o nich hodně, aniž by začali hrát. Očekávám, že s Vidalem to bude jako u Paulinha či Abidala a doufám, že všechno bude fungovat optimálně.

Nástupce Lucase Digneho

Uvidíme, jak bude vypadat situace na trhu. Jsem trenérem a musím využívat hráče, které máme. Teď jimi jsou Miranda a Cucurella a právě oni si zahrají v zítřejším duelu (tiskovka proběhla před posledním přípravným zápasem v USA - pozn. přek.). Budeme se na ně soustředit a zhodnotíme jejich přístup a adaptaci v týmu a hře na takové úrovni. Vše záleží na nich.

Bojovník Arturo Vidal

Má obličej válečníka a na hřišti ze sebe vydává všechno. Je agresivní v obraně i útoku, tvrdě pracuje a tým pohltí svým duchem. K tomu dokáže táhnout na branku, zakončit akci a vytvořit tlak. Můžeme využít jeho silných stránek při druhé vlně. Je zapotřebí mu pomoci, aby ukázal všechny svoje možnosti.

Další přestupy

Jsem spokojený s takovým kádrem, jakým disponujeme a měl bych být schopen z něj vymáčknout maximum, stejně jako z toho béčkového. Vždy jsme otevření tomu, co se stane až do posledního dne okna a bylo by absurdní tvrdit, že je všechno uzavřeno. Na toto téma nevím 100 %. Na poslední tiskové konferenci loňského turné jsme právě nasedali do letadla směrem zpátky, když jsem se dozvěděl, že nás bude o jednoho méně.

Zranění Artura Vidala

Hráči, které přivádíme, podstupují zdravotní testy. Mladí hráči už jsou s námi nějakou dobu, ale Vidal je starší a jeho situace je odlišná. Jeho zkušenosti nám mohou pomoct.

 

 Video

Ernesto Valverde před utkáním v rámci International Champions Cupu proti AC Milánu (4. srpna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

vito

0
2018-08-11 13:54:58

Jo, to určitě pane Valverde.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.