Byť je dějiště letošního Španělského superpoháru od Camp Nou vzdálené zhruba 1200 kilometrů, Blaugranas se budou v Tangieru cítit jako doma, jelikož více než 700 tamějších fanoušků katalánského velkoklubu se chystá na finále dorazit. Navíc se zápas  nechystají pouze fanoušci z Maroka, ale také ze sousedního Alžírska a Tuniska. „Bude nás více než 700 z celé země, budeme stejně oblečeni a plánujeme rozvinout velké tifo (mozaika, pozn. red.)," řekl Yussuf Bennani, marketingový specialista, prezident fanklubu Casablancy a federace Marockých fanklubů.

Výše zmíněná mozaika bude mít i politický podtext, neboť bude obsahovat nápis: „Od Tangieru po La Guera jsme všichni culés." La Guera je jižní cípek Západní Sahary spravovaný Marokem, nárokovaný nezávislým hnutím Polisario Front.

Barcelona, společně s Realem Madrid, je v této africké zemi velmi populární, což se o Seville v takové míře  říci nedá. Andaluští fanoušci se tak stále zdráhají udělat si výlet do Tangieru a zaplatit za lístek, jehož ceny se pohybují v rozmezí 33 až 190 eur. Zápas mezi Barcelonou a Sevillou bude třetím mezinárodním utkáním, které bude Tangier hostit. V roce 2011 a 2017 se zde odehrála stejná soutěž jako nyní, akorát pod hlavičkou francouzských týmů - Trophee des Champions.

zdroj: marca.com
foto: vinekin.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.